Plastové palety ako ideálna voľba do každej firmy?

Možno ste už o nich počuli, no možno sa o nich dozviete práve teraz. Palety vyrobené z plastu sa v dnešnej dobe považujú za ideálny doplnok do každej firmy. Ich výhody oproti dreveným paletám sú dnes naozaj obrovské, a preto sú dnes tak preferované. O ich využitie sa skutočne nemusíte báť. Je naozaj pestré a každá spoločnosť si príde na svoje.

Vo všeobecnosti slúžia plastové palety ako ideálny doplnok ku všetkým prepravným kontajnerom a boxom. Ich využitie však nájdete v širokej škále rozličných sektorov. Sú využívané najmä v odvetviach, ako je logistika, obchody, maloobchody a rôzne sklady. Dokonca, palety vyrobené z plastu si nájdu svoje využitie aj pri leteckej doprave. Čo sa týka priemyslu, tieto euro palety môžete nájsť v potravinárskom, chemickom a farmaceutickom priemysle. Plastová paleta tiež slúži na vystavovanie rozličného tovaru.

Hygienická plastová paleta Maestro

Aké sú ich výhody voči paletám vyrobeným z klasického dreva? Plastová paleta sa považuje za ekologický produkt. Je to tak preto, že je vyrobená zo 100 % recyklovateľného materiálu. Len tak ľahko sa neopotrebuje, a tak je vhodná na opakované použitie. Plastové palety sú vyrábané a navrhnuté v súlade s platnými normami, a tak bez problémov odnesú aj tovar vyššej hmotnosti.

Čo sa týka drevených paliet, musíte sa o nich pravidelne starať a ošetrovať ich. Napádajú ich totiž veľmi často škodcovia, a tak povrch drevených paliet treba ošetrovať špeciálnymi chemickými prostriedkami. Rýchlejšie sa tak poškodia a ich životnosť netrvá dlho.

Na druhej strane, palety vyrobené z plastu majú dlhotrvajúcu životnosť. Je to práve vďaka ich pevnej konštrukcii, ktorá sa len tak ľahko neopotrebuje. Navyše, plastové palety sú hygienické a dajú sa jednoduchým spôsobom ľahko vyčistiť. Viete si aj sami predstaviť, že pri drevených paletách to také jednoduché nie je.

Tri rôzne varianty plastových paliet – poznáte ich?

Plastové alebo inak povedané euro palety, ktoré sú vyrobené z plastu dnes nájdeme v troch variantoch. Light, medium a heavy. Líšia sa predovšetkým svojimi rozmermi, konštrukciou a následným využitím.

Plastová paleta RackPal

Light euro paleta je v rozmeroch 800×600 mm, s klasickou konštrukciou. Medium paleta je v rozmeroch 800x600x167 mm. Výhodou tejto palety sú špeciálne nadstavce, ktoré sú súčasťou konštrukcie. V rozmeroch 1200×800 mm nájdeme plastovú paletu vo variante heavy. Ako už z anglického názvu vyplýva, tento druh euro palety je najrobustnejší.

Ak do vašej firmy hľadáte nové palety, s efektívnym využitím, neváhajte a objednajte si už dnes vo variante, ktorá vám bude vyhovovať. Vyberajte si s rozumom a prihliadajte tak na kvalitu spracovania, robustnú konštrukciu a ich využitie. Veríme, že si vyberiete správne a vaše palety vám tak výborne poslúžia!