Prečo pzp aj na motocykel?

Hnevajú váš všetky tie povinné poistky, ktoré musíte platiť, pričom ste si úplne istí, že ich nikdy nevyužijete? Nuž, nie sú tak zbytočné ako by sa mohlo zdať…

Skúste sa predstaviť v nasledovnej situácii. Máte 21 rokov, nedávno ste si konečne splnili sen a spravili si vodičák na veľkú motorku. Teraz ste už frajer, už žiadne krpaté skútre a motorky s výkonom troch babiek idúcich na bicykli do obchodu. Držíte v ruke kartičku, ktorá vás oprávňuje riadiť reálny „babybaliaci“ stroj. Prvý krok, teda vodičák už máte, zostáva už len krok číslo 2 – zaobstarať si nejakú motorku. A keď už veľkú motorku, tak nech to stojí za to. Zrazu máte štyri brigády naraz, kde robíte tak tvrdo, že už pomaly ani neviete kde, kedy a ako robíte… Úplne ste vymazali celý svoj sociálny život, žijete a pracujete len pre jednu jedinú lásku – veľkú motorku, ktorej srdce bude za chvíľu len a len vaše. Už len mesiac makania a bude to. Mesiac dlhý ako mesiac pred výplatou konečne skončí a vy so všetkými nasporenými peniazmi letíte k najbližšiemu predajcovi, aby ste si splnili sen. Máte to, teraz môžete žiť svoj motoristický život snov. Čo však s tým má spoločné pzp motocykla?

Nehody sa stávajú

Nová motorka plus nová olejová škvrna v zákrute, ktorá tam včera ešte nebola, sa rovná problém. Stalo sa, zrámovali ste dvojmetrovú blondínu v baworáku s cenou vášho bytu (mimochodom, nebola to zlatokopka). Ona do vás kričí „kukaj né, si mi oškrel polovicu auta, manžel ma zabije, už tretie auto tento týždeň…“ A vy len plačete pri svojej láske, ktorú ste tak rýchlo stratili. A teraz si predstavte, že neexistuje pzp motocykla. Nehodu ste spôsobil vy, takže škodu by ste samozrejme museli platiť vy, z vlastného vrecka. Museli by ste predať nielen že motorku, ale aj polovicu bytu s nábytkom, možno aj nejaké tie orgány a tak. Naozaj je pzp motocykla tak zbytočná vec, poplatok na ktorý musíme nadávať?

Vybavujte moderne

Dnes to je ešte o niečo jednoduchšie ako to mali naši otcovia a iní dávnejší predkovia, lebo existuje vec menom pzp motocykla online. Tak nemusíte cestovať do svojej poisťovne, aby ste vybavili tak „zbytočnú“ vec, jednoducho sadnete k notebooku a vybavenie pzp motocykla online formou vám zaberie pár minút. Jednoduché, nie?