Revolúcia v preprave: vďaka technológii SmartLink® máte dokonalý prehľad o lokácii a stave vášho tovaru

Logistické riešenia sú taktiež súčasťou neustáleho pokroku a digitalizácie. Spoločnosť Schoeller Allibert v tomto smere zaznamenala značný progres – vytvorila unikátny systém na sledovanie aktív pri preprave s názvom SmartLink®. Ako funguje a aké sú jeho hlavné benefity?

Ešte donedávna bolo sledovanie tovaru v preprave pomerne náročnou záležitosťou. Majitelia firiem a správcovia logistických centier získavali len útržkové informácie, ktoré často neboli presné. Nebolo tak možné na základe nich optimalizovať jednotlivé procesy a vyhodnocovať stav jednotlivých aktív v preprave. Unikátne riešenie SmartLink® však tento problém jednoducho rieši. Zakomponované môže byť do štandardných produktov výrobcu Schoeller Allibert.

Využiť ho môžete v prípade, že vo vašej firme používate skladacie paletové kontajnery, pevné plastové kontajnery alebo plastové kontajnery (IBC). Inými slovami, trackovanie aktív v preprave prostredníctvom technológie SmartLink® je prístupné prakticky pre všetky odvetvia priemyslu. Nezáleží na tom, či prepravujete potraviny, autosúčiastky, alebo čokoľvek iné. SmartLink® vám podá pomocnú ruku v každom jednom prípade.

Jednoduché fungovanie technológie SmartLink®

Technológia SmartLink® využíva na svoje správne fungovanie drobné senzory, ktoré sú diskrétne integrované do jednotlivých typov prepraviek. Nijako nenarúšajú priestor či ich vlastnosti. Úlohou senzorov je kontinuálne sledovať a vyhodnocovať množstvo cenných parametrov – presnú pozíciu, teplotu, tlak, obsah a aktuálny stav batérie. Tieto údaje sú odosielané do prepracovanej cloudovej platformy SmartLink®, ktorá ich spracúva do prehľadnej a ľahko sledovateľnej podoby. Operátor má tak vždy dokonalý prehľad, bez potreby špeciálneho študovania komplikovaných parametrov.

Údaje sa zo senzorov do cloudovej platformy prenášajú prostredníctvom lacného, no efektívneho a dlhého dosahu pripojenia LPWAN. Vďaka nemu je možné všetky aktíva v preprave sledovať 24 hodín denne, bez akýchkoľvek výpadkov.

Bezpečnosť a efektivita

SmartLink® podporuje preddefinované sledovanie geolokácie a geofencing. Táto funkcia umožňuje vytvoriť akúsi virtuálnu hranicu oblasti, v ktorej sa prepravky majú pohybovať. Touto hranicou bude napríklad naplánovaná logistická trasa. Pokiaľ sa prepravky dostanú mimo tejto hranice, senzory to vyhodnotia a operátorovi pošlú okamžité upozornenie o vzniknutej situácii. Vďaka týmto pokročilým riešeniam dokáže technológia SmartLink® značne prispieť k bezpečnosti prepravy.

Široké spektrum poskytovaných dát umožňuje sledovať stav jednotlivých prepraviek počas celej doby transportu. Individuálne sa tak dajú vyhodnocovať presné parametre, na základe ktorých je možné optimalizovať logistické procesy.

Tak neváhajte a začnite využívať inovatívnu technológiu SmartLink® pri preprave tovaru aj vy!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *