Skladacie prepravky sú vhodné do každého odvetvia. Prečo?

 

Takmer žiaden priemysel sa nezaobíde bez prepraviek – či už hovoríme o strojárskom, textilom, potravinárskom, alebo ďalších odvetviach priemyslu. Prepravky slúžia na bezpečné skladovanie a prepravu tovarov. Kým požiadavky na prepravky boli v minulosti pomerne benevolentné, moderné požiadavky sú skutočne náročné. Prepravky musia byť čo najefektívnejšie a skĺbiť musia mnoho vlastností. Súčasťou moderného skladovania a logistiky tovarov sú najmä automatizované procesy. Nim musia byť prepravky prispôsobené, najmä svojím tvarom, ale aj odolnosťou. V logistických centrách musia odolať nešetrnému zaobchádzaniu a pritom stopercentne ochrániť prepravovaný tovar. Ak sa pozrieme na potravinársky priemysel, tu sú nároky na prepravky ešte prísnejšie – musia totiž naviac udržať prepravované plodiny a potraviny čerstvé.

Skladanie prináša nejednu výhodu

Moderné skladacie prepravky sa dokážu plnohodnotne vyrovnať tradičným neskladacím prepravkám. A to vo všetkých ohľadoch. Sú rovnako pevné a odolné a taktiež potešia vysokými nosnosťami. Za praktický skladací mechanizmus tak neplatíte dať v podobe zníženej nosnosti či tuhosti prepravky, ktorá by ovplyvňovala jej schopnosť ochrániť prepravovaný tovar. Skladacie prepravky sú tak vhodné aj na prepravu krehkých tovarov a dokážu veľmi dobre poslúžiť aj na prepravu či skladovanie drobných strojárskych súčiastok, ale aj plodín, pri ktorých je potrebné, aby zostali čo najdlhšie čerstvé. Hlavnou doménou skladacích prepraviek je odolný skladací mechanizmus, vďaka ktorému sa vedia zložiť do skladných rozmerov a výrazne tak ušetriť priestor pri preprave prázdnych prepraviek. To zaručuje čo najlepšiu efektivitu prepravy.

Ak kvalitné skladacie prepravky zháňate do vašej firmy aj vy, odporúčame vyberať z ponuky experta na plastové prepravky – firmy Schoeller Allibert.