Steve Ballmer odstúpi z predstavenstva Microsoftu

Približne 6 mesiacov po odchode Steva Ballmera z miesta generálneho riaditeľa (CEO) Microsoftu sa vzdáva svojho miesta v predstavenstve spoločnosti s okamžitou platnosťou. Odvoláva sa na nedostatok času a dôveru v súčastný a budúci finančný stav spoločnosti.

“Ako som sa blížil k hranici šiestich mesiacov od môjho odchodu do dôchodku a od Vášho vymenovania za nového generálneho riaditeľa, premýšľal som o mojom živote, mojom pokračujúcom vlastníctve akcií Microsoftu a môjho zapojenia v spoločnosti” napísal Ballmer svojmu nástupcovi, Satya Nadella v liste, ktorý bol zverejnený 19.8.2014. “Dostal som sa k určitým záverom, a chcel by som sa s Vami o ne podeliť.”

Od odchodu z Microsoftu som sa stal “veľmi zaneprázdnený”, dodal Ballmer ktorý citoval jeho kúpu basketbalového tímu Los Angeles Clippers, občianske aktivity a výučbu. “Mám dôveru v našom prístupe mobile-first, cloud first, a v našom hlavnom zameraní na inováciu platform a produktivity.

Ballmer poznamenal, že drží viac akcií než ktokoľvek iný, okrem indexových fondov, a očakáva udržanie tejto pozície v dohľadnej budúcnosti.

“Vzhľadom k mojej dôvere a veľkému množstvu nových záväzkov, myslím že by bolo nepraktické aj naďalej pretrvávať v predstavenstve, je čas pohnúť sa ďalej.” Dodal Ballmer.

Nadella poďakoval Ballmerovi v jeho liste, ktorý bol zverejnený tiež v utorok 19.8.2014.

“Bolo mi veľkou cťou pracovať s Vami a učiť sa od Vás,” povedal Nadella. “Pod Vaším vedením sme vytvorili neuveriteľný základ, na ktorom budeme naďalej stavať, a Microsoftu sa bude dariť v mobile-first, cloud-first svete. Aj keď Vaše postrehy a vedenie bude v predstavenstve chýbať, rešpektujem a plne podporujem Vaše rozhodnutie.”