Tabletofón Honor 6 Plus

Za značkou Honor stojí čínsky Huawei, ktorý si buduje tradíciu v prinášaní atraktívnych zariadení. Pred necelým rokom priniesol na trh model Honor 6, jeden z najzaujímavejších smartfónov. Jeho vylepšený model Honor 6 Plus sa môže pochváliť väčším displejom, vyšším výkonom a dvojitým fotoaparátom.

image4  Jedná sa o duálny SIM tabletofón s 5,5“ Full HD displejom, osemjadrovým procesorom, 3GB RAM, OS Android 4.4 KitKat, 3 600 mAh batériou a duálnym 8 Mpix fotoaparátom na zadnej strane. Zadná strana je trošku viac náchylnejšia na poškriabanie ako predná, tak sa oplatí ochrániť si ju fóliou. Displej má veľmi dobré farebné podanie a slušné pozorovacie uhly. Menej svietiacich bodov znamená nižšiu spotrebu. To určite ocení každý používateľ.

image1Na pravej strane zariadenia sú dva odnímateľné sloty. Prvý je pre štandardnú MicroSIM a druhý je kombinovaný pre kartu MicroSD alebo NanoSIM kartu. Podporuje súčasne dve aktívne čísla, ak voláte z jednej SIM, vidíte na displeji prichádzajúci hovor na druhú SIM-ku. Prednosť, ktorou sa môže pochváliť máloktorý mobilný telefón, aj keď je duálny.

Zaujme aj fotoaparát s dvomi očami, ktorý je najväčšou pýchou čínskych inžinierov. Fotoaparát disponuje dvoma šošovkami, vďaka čomu dokáže zachytávať aj hĺbku a pri určitých scénach pri postprodukcii meniť clonu, resp. bod zaostrenia. Korekcia obrázkov samozrejme prebieha na softvérovej úrovni.

image2Čo sa týka ceny tohto tabletofónu, nejde o lacnú záležitosť /cena sa pohybuje cca vo výške 420 eur/, ale stále môžeme hovoriť o veľmi dobrom pomere ceny a výkonu. Trh ponúka síce aj lacnejšie tabletofóny, ktoré môžu zlákať používateľa svojou cenou, ale výhoda Honoru oproti ostatným tabletofónom je, že dokázal veľmi dobre skĺbiť výkonný hardvér a použiteľný, dobre odladený softvér do jedného funkčného celku.

Výhody:

  • + dual SIM /obe karty sú aktívne súčasne/
  • + kvalitný Full HD displej
  • + výkonný hardvér
  • + kvalitný fotoaparát s dvoma šošovkami
  • + slušná výdrž batérie

Nedostatky:

  • -zadný kryt náchylný na poškriabanie
  • -obmedzené LTE
  • -pre niekoho vyššia cena