Tuning pre každé auto

Ak inklinujete k úpravám svojho štvorkolesového miláčika, zrejme jedna z prvých vecí, ktoré budete meniť, sú disky kolies. Veď pri výmene diskov sa zrodila nejedna vášeň pre tuning.

Disky robia auto

Čo ak zrovna tie disky, ktoré by ste najradšej videli na svojom aute, majú väčšiu stredovú dieru ako náboj na aute? Ak ste sa už pomaly so svojimi vysnívanými diskami lúčili a hľadali nejaké iné, kľudne ostaňte pri vašom pôvodnom výbere.

Na presné vycentrovanie kolesa na náboji vám poslúžia vymedzovacie krúžky. Tie sú nevyhnutnosťou, ak chcete mať aj s novými diskami istotu komfortnej jazdy, keďže bez nich by ste vôľu medzi nábojom a diskom ihneď pocítili na riadení.

Vyrábajú sa buď z plastu alebo z hliníka, odporúčame však investovať do tých hliníkových. Aj tie vás totižto budú stáť len niekoľko eur a tak nemá moc zmysel šetriť na takejto drobnosti.

Regulujte tlak paliva efektívnejšie

Ak chcete postúpiť k pokročilejším úpravám ako len k výmene diskov, určite vás bude zaujímať, čo by ste mohli vylepšiť v motorom priestore vášho automobilu. Jednou zo súčiastok motora, ktorej výmena nebude extra finančne náročná a predsa pomôže k o niečo svižnejšej jazde, je regulátor tlaku paliva.

Ten má za úlohu udržiavať optimálny tlak v palivovom potrubí pri rôznej intenzite zaťaženia motora. Výmenou sériového regulátora tlaku paliva za „tuningový“ získate možnosť plynule meniť tlak paliva v palivovej rampe, čo má za následok menenie pomeru paliva a vzduchu v spaľovacom priestore.

Pri väčšine regulátorov budete mať možnosť pripojenia manometra, vďaka ktorému budete vedieť presné hodnoty tlaku. Regulátory bývajú vhodné pre väčšinu motorov a palív, tak nemusíte mať obavy z toho, žeby ste mali problém nájsť ten pravý pre vaše auto.

 

Zdroj obrázka:

Autor: taro911 Photographer / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *