Unikli obrázky Windows 9, odhaľujú budúcnosť ?

Uniknuté obrázky pripravovaného operačného systému Windows 9 (Threshold) sa neobjavili po prvýkrát, no aktuálne fotografie nám ponúkajú možnosť náhľadu premeny systému. Nemecké stránky ComputerBase a WinFuture obdržali 20 fotografií z “Windows Technical Preview”, ktorého vydanie je očakávané koncom tohoto mesiaca, alebo začiatkom októbra.

Virtuálne plochy Windows 9 /Zdroj: ComputerBase

Virtuálne plochy Windows 9 /Zdroj: ComputerBase

Na obrázkoch možno vidieť hlavné zmeny, zväčša ide o štart menu, metro aplikácie a správcu úloh. Jedna z nich je napríklad nové tlačítko na hlavnom paneli, hneď vedľa tlačítka štart menu. Podľa všetkého ide o funkciu pre virtuálne plochy. V galérii obrázkov vyššie môžete vidieť demonštráciu panelu s výberom virtualizovaných ploch. Metro aplikácie od teraz môžu “plávať” na ploche, to znamená že nie je potrebné používať Metro prostredie pre spustenie a ovládanie týchto aplikácií.

Vyzerá to tak, že čas prišiel aj na výmenu niektorých ikoniek. Microsoft zmenil ikonky pre preskumník súborov, pracovnú plochu a niekoľko iných. Ikonky na pohľad pripomínajú flat design, nesú sa v štýle Windows 8.


Zdroj obrázkov: WinFuture