Viete ktoré problémy týkajúce sa bývania trápia mnohé domácnosti?

Túžba zariadiť si domácnosť moderne a štýlovo vedie k mnohým chybám, ktoré si ale uvedomíme príliš neskoro. Mnohé domácnosti bojujú s problémami, ktorých odstránenie môže byť komplikované, náročné. Jedná sa väčšinou o nekvalitný materiál alebo nevhodný postup pri rekonštrukcii, ktorý znižuje komfort v domácnosti.

Viete ktoré problémy týkajúce sa bývania trápia mnohé domácnosti? 

Prenikanie vody cez spodnú stavbu a strechu

Pri stavbe rodinných domov by sa mal klásť dôraz na výber kvalitného materiálu. Viaceré domácnosti ale pri stavbe zabúdajú na hydroizoláciu. Strechy a spodné stavby sú rizikové a práve cez ne môže prenikať voda, ktorá môže napáchať nevyčísliteľné škody.

Absencia hydroizolácie, alebo nekvalitný materiál použitý na hydroizoláciu môže viesť k prenikaniu vody, vlhkosti pod strechu a cez základy priamo do nehnuteľnosti, čo môže viesť k plesneniu stien, podláh a stropov.

Ak staviate dom, nepodceňte situáciu a zabezpečte si materiál potrebný na hydroizoláciu. Kvalitné asfaltové pásy potrebné na hydroizoláciu musia zabrániť prenikaniu vlhkosti a vody a chrániť tak interiér.

Okrem asfaltových pásov sa na hydroizoláciu používajú aj PVC fólie, či tekuté gumy, ktoré vám pomôžu ochrániť aj iné rizikové miesta, napríklad terasy.

Únik tepla

Okrem prenikania vody cez spodnú stavbu a strechu trápia mnohé domácnosti aj úniky tepla. Absencia tepelnej izolácie spôsobuje práve únik tepla. Keďže teplo ide hore, najväčšie problémy majú hlavne byty na prízemiach.

Únik tepla ale môže trápiť aj rodiny žijúce v rodinných domoch. Ak chcete zabrániť úniku tepla a chcete znížiť náklady na kúrenie, pomôcť vám môže tepelná izolácia.

Materiál na tepelnú izoláciu sa delí podľa toho, na akú plochu sa používa. Iný materiál potrebujete na izoláciu plochej strechy, iný zase na podlahy a stropy.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Dagmara_K / Shutterstock.com