Zodpovedzte týchto 5 otázok a spravte svoj web lepším!

Mať kvalitne riešený web je mimoriadne dôležité. Veď správna prezentácia na internete môže prilákať mnoho fanúšikov či zákazníkov – teda pozornosť, ktorú potrebujete. Potenciál je skutočne mimoriadny a bola by škoda nevyužiť ho. Ste na to pripravení? Vypracovali sme pre vás súbor otázok, ktoré vašu pripravenosť odhalia.

 

Je váš web responzívny?

S rozširovaním typov mobilných zariadení je mimoriadne dôležité, aby sa váš web korektne zobrazoval na počítači, tablete aj smartfóne. Všetko sú totiž platformy, na ktorých si ľudia môžu váš web prezrieť. Moderná tvorba web stránok už s týmto počíta, u starších webov to nie je vždy pravidlom.

 

Má váš web kvalitný webdizajn?

Ide aj o výzor a to nie len v živote, ale aj na internete. Vizuálna stránka webu navonok a v prvom momente predáva jeho obsah. Nepodceňte ju! Webdesign zverte do rúk odborníkom a dostanete späť trendový produkt, svieži, ľahký, prítomný a zároveň nadčasový.

 

Je na webe zaujímavý obsah?

Mal by byť, pretože hodnotný obsah je to, čo ľudia hľadajú. Mal by byť písaný jednoducho=zrozumiteľne, bez priveľmi odborných výrazov a najmä s ohľadom na informačný prínos pre čitateľa. Ideálne je pri písaní čerpať z vlastných skúseností.

 

Má návštevník webu možnosť interakcie?

Opäť – mal by mať, pretože aj toto posúva váš web ďalej. Možnosť komentovať príspevky patrí k základným veciam a pre každý web je požehnaním, ak na ňom prebiehajú takéto diskusie. Zvyšuje to jeho dôveryhodnosť a nakoniec aj čítanosť. Podobne ako možnosť zdieľania obsahu na sociálnych sieťach.

 

Je menu stránky prehľadné a dostupné?

Menu je pre návštevníka vášho webu vodítkom, vďaka ktorému sa nestratí. Pri tvorbe webu by preto malo byť jednou zo základných požiadaviek, aby jeho menu bolo vždy dostupné, bez ohľadu na to v akej časti web stránky sa nachádzate.