Zoznámte sa bližšie s magnetickými separátormi

Separácia materiálu je v mnohých firmách priam nevyhnutnosťou. Niekde sa dá robiť ručne, niekde sú však potrebné stroje. Jedná sa predovšetkým o firmy, kde sa separuje z materiálu malý materiál, ktorého ručné triedenie, čiže separácia, by bolo prakticky nemožná.

Magnetické separátory sú v mnohých firmách často vyžívané, preto ak ich potrebujete aj vy, zoznámte sa s nimi bližšie.

Magnetické odlučovače 

Magnetické odlučovače sú známe aj pod názvom obojstranné magnetické separátory. Ako už z názvu vyplýva, systém separácie je veľmi efektívny. Je určený na suché zmesi a počíta sa s automatickým čistením. Slúži na separáciu veľmi malých a jemných kovových nečistôt do veľkosti 5 mm. Pri takýchto drobných zložkách je ručná separácia nemožná a preto si firmy objednávajú nové magnetické odlučovače, aby zo suchých zmesí odstránili jemné kovové nečistoty.

Vyrábajú sa v troch rôznych veľkostiach, ale ak zákazník potrebuje iný rozmer, nie je problém vyrobiť magnetický odlučovač na základe rozmerov a požiadaviek klienta.

Systém separácie je efektívny. Môže za to predovšetkým samotná konštrukcia magnetických odlučovačov. Charakteristickou črtou magnetického odlučovača je prepadový labyrint magnetických tyčí v dvoch radách.

Magnetické dosky

Potrebujete separovať a využívate pásové dopravníky? V tom prípade sa vám vo firme zíde práve magnetická doska nad pásový dopravník. Magnetické dosky nad pásové dopravníky sú vhodným riešením na separáciu menších množstiev feromagnetických nečistôt väčších rozmerov z ľahko prestupných materiálov behom prepravy na pásovom dopravníku.

Nemusíte sa báť, že by vám magnetická doska zasahovala do pásového dopravníku. Nebude potrebný žiadny výraznejší zásah a jej umiestnenie bude veľmi jednoduché.

Magnetická doska a magnetický odlučovač sú najznámejšie stroje na separáciu. Firmy ich využívajú najčastejšie.

 

 

Zdroj obrázka:

Autor: mann7429   / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *