Ak by ste sa niekoho opýtali aké využitie má vysokozdvižný vozík (VZV), zrejme by sa čudoval, čo je to za otázku. Veď to je predsa jasné! A v podstate to vyplýva už z názvu tejto manipulačnej techniky.
Zlepšite manipuláciu s atypickým tovarom
VZV sa teda používajú na manipuláciu s tovarom, ktorý sa vďaka nim dá nielen presúvať z miesta na miesto, ale aj zdvíhať do určitej výšky. Avšak toto nie je jediné využitie spoľahlivého VZV. Pokiaľ ho vybavíte užitočnými prídavnými zariadeniami, jeho využitie sa výrazným spôsobom rozšíri.
I keď platí, že väčšina prídavných zariadení stále slúži na manipuláciu s tovarom, respektíve s atypickým tovarom. Veľakrát sa síce dajú použiť aj štandardné vidlice VZV, ale s prídavnými zariadeniami je manipulácia s atypickým tovarom presnejšia, rýchlejšia, spoľahlivejšia a aj bezpečnejšia.
Takéto prídavné zariadenia určené na uľahčenie manipulácie s atypickým tovarom môžu byť napríklad otočné nosiče, ktoré nájdu využitie tam, kde je potrebné časté vysypávanie alebo vylievanie presúvaného obsahu. Alebo špeciálne čeľuste na bielu techniku s veľkými kontaktnými plochami, ktoré majú na povrchu vrúbkovanú gumu, vďaka čomu je možné šetrne presúvať bielu techniku alebo iný citlivý tovar.
Vysokozdvižný vozík nemusí slúžiť len na manipuláciu s tovarom
Ako sme však už spomenuli, niektoré prídavné zariadenia dokážu výraznejšie rozšíriť možnosti použitia VZV. Ako napríklad zhrňovacie radlice na VZV. Vďaka takejto radlici môže VZV slúžiť nielen na manipuláciu s tovarom, ale aj na zimnú údržbu areálu firmy.
Ďalším príkladom prídavného zariadenia, ktoré zmení spôsob využívania VZV, sú montážne plošiny. Umožňujú tak bezpečnú prácu vo výškach (samozrejme v rámci dosahu VZV). Niektoré sú vybavené aj kolieskami, takže ich môžete po zemi presúvať aj bez VZV a ten „zapojiť“ až keď budete potrebovať plošinu zdvihnúť.
Zdroj obrázka:
Autor: UfaBizPhoto / Shutterstock.com