Internetová aplikácia, ktorá nájde najvýhodnejšie PZP či vygeneruje výpoveď zo zmluvy

Bez ohľadu na to, či vlastníte starú škodovku alebo ultra moderný bavorák, každé auto musí mať uzatvorené povinné zákonné poistenie. To je určené na hradenie škôd, ktoré prípadne spôsobí toto vozidlo iným osobám. Pre majiteľa auta je pri uzatváraní PZP azda najdôležitejším parametrom cena, a preto prirodzene vyhľadáva tú najvýhodnejšiu. Práve v nasledujúcich týždňoch sa začne veľký boj poisťovní o klienta, a preto nebude núdza o možnosti na získanie povinného poistenia za skvelé peniaze. Ako ich nájsť?

Poisťovní pôsobiacich na Slovensku a ponúkajúcich poistné produkty aj pre autá je neúrekom. Preto je prakticky nemožné si nechať v každej jednej vypracovať cenovú ponuku, aby ste zistili, za ktoré poistenie zaplatíte najmenej. Našťastie, v prostredí internetu existuje služba, ktorá zložité porovnávanie vykoná automaticky za vás a zobrazí vám na základe zadaných vstupných údajov ovplyvňujúcich výšku poistenia prehľad finančne najzaujímavejších poistení. Tou službou je onlinePorovnanie.sk. Následne máte príležitosť daný produkt aj uzatvoriť, a to bez nutnosti fyzicky navštevovať danú poisťovňu.

Okrem povinného zmluvného poistenia si ľahko porovnáte aj havarijné poistenie a vyberiete to aktuálne najvýhodnejšie na trhu.

S vypovedaním starého poistenia pomôže generátor výpovedí

V prípade, že sa vám podarilo nájsť výhodnejšie PZP než je to vaše súčasné, môžete ho zmeniť, a tak ročne ušetriť desiatky eur. Na zmenu poisťovne však musíte dodržať základný postup, inak táto zmena nemôže byť uskutočnená. Ešte pred tým, než uzatvoríte novú zmluvu o povinnom poistení, musíte vypovedať tú predošlú. A to zaslaním výpovede zo zmluvy, teda žiadosti na zrušenie PZP do aktuálnej poisťovne, najneskôr však 6 týždňov pred vypršaním zmluvy. Až potom môžete oficiálne uzatvoriť nové poistenie. Na vytvorenie výpovede vám služba onlinePorovnanie ponúka generátor, ktorý ju na základe zadaných údajov zostaví sám. Stačí ju len vytlačiť, zaslať, prípadne osobne zaniesť do pobočky poisťovne. Odporúčame vždy jej prebratie potvrdiť dátumom a podpisom zodpovedného zamestnanca.