Keď nôž, tak švajčiarsky

V čom vynikajú Švajčiari? Okrem čokolády sú to aj mnohé produkty, ktoré sú vo svete známe najmä pre svoju typickú spoľahlivosť a spracovanie. Napríklad švajčiarske nože.

A nepochybne najznámejšou značkou v oblasti vreckových nožov je Victorinox. Nie je žiadnou novinkou, že nože Victorinox sú používané po celom svete, aj v tých najťažších podmienkach. Vreckový nožík ako taký bol vždy symbolom dospelosti, určite si každý chlapec pamätá na deň, kedy od svojho otca dostal svoj prvý vreckový nožík. A najčastejšie to bol práve nožík s krížom v znaku. História značky Victorinox začala v roku 1884, kedy nožiar a podnikateľ Karl Elesner otvoril nožiarstvo v meste Ibach-Schwyz. Tradičné vojenské nože boli príliš ťažké, čo Elsenerovi vnuklo myšlienku vyrobiť ľahký nôž pre dôstojníkov, ktorý bude mať aj nejaké tie funkcie navyše. Táto myšlienka sa ukázala ako výborná, čo sa následne odrazilo na predajných úspechoch a rozšírení nožov Victorinox. A ďalší vývoj si asi dokážete jednoducho predstaviť. Mimochodom, viete, ako vznikol názov Victorinox? Vznikol spojením slov Victoria, čo bolo meno zosnulej matky Karla Elsenera a slova Inox, čo je medzinárodné označenie pre antikorovú oceľ.

Prečo práve Victorinox?

Poviete si fajn, zaujímavá spoločnosť s dlhoročnou históriou, takže jej výrobky budú asi skutočne spoľahlivé a funkčné, ale prečo si všetci kupujú nože Victorinox? Existuje predsa veľa iných spoločností, ktoré tiež vyrábajú vreckové nože… Dôvody sú jednoduché. Napríklad obrovský dôraz na kvalitu nožov, ktorá je zabezpečená prísnou kontrolou vstupných surovín, ako aj mnohými kontrolami v procese výroby. Možno ste si všimli, že nože Victorinox nie sú práve najlacnejšie. Je to spôsobené jedinou vecou – uprednostnením kvality a funkčnosti pred úsporou nákladov. A to sa dnes len tak nevidí. Nečudo, že nože Victorinox vykonávajú svoje životné poslanie aj vo vesmíre, ako výbava kozmonautov NASA. Dnes je ponuka nožov Victorinox skutočne široká, ideálny nôž pre seba nájde každý. Či už ste záchranár, horolezec, hasič, vojak, alebo len chcete jednoduchý a najmä spoľahlivý vreckový nožík pre svojho syna, z ponuky Victorinox si vyberiete.