Laserové tlačiarne sú výhodné aj pre domácnosti

Laserové tlačiarne sú častou voľbou hlavne do kancelárií. Tlač na laserovej tlačiarni je totižto ekonomickejšia, než v prípade tlačiarní atramentových. A čím častejšie je tlačiareň v prevádzke, tým je tento rozdiel v nákladoch na tlač výraznejší.

Menšie náklady na tlač pomerne rýchlo vykompenzujú vyššiu cenu tlačiarne

Možno si teraz hovoríte, že laserové tlačiarne sú drahšie ako atramentové. Ako sa teda tlač na laserovej tlačiarni stane ekonomickejšou? To sú tie tonery Brother také lacné, že túto „stratu“ vyrovnajú?

Dôvod je iný. Tonery majú násobne vyššiu kapacitu vytlačených strán ako náplne do atramentových tlačiarní. Jednoducho tak budete omnoho menej často riešiť, že vám v tlačiarni „došla farba“ a tým pádom kupovať spotrebný materiál, ktorým náplne/tonery sú.

Vyššia obstarávacia cena sa tak po čase vráti a čím je laserová tlačiareň využívaná častejšie, tým sa tieto počiatočné náklady naviac vrátia rýchlejšie. Preto po nich siahajú hlavne firmy a používajú ich v kanceláriách, kde sa tlačí veľké množstvo dokumentov.

Už žiadny zaschnutý atrament. Ani pri dlhšom nepoužívaní

Laserové tlačiarne však nie sú vhodné len do firiem. Dobrou voľbou sú aj pre mnohé domácnosti. Samozrejme, rozdiel v cene oproti atramentovej tlačiarni sa vráti o niečo pomalšie a to aj v prípade, že budete kupovať naozaj lacné tonery. Bežná domácnosť skrátka netlačí v takom množstve ako bežná kancelária.

Na druhej strane majú laserové tlačiarne v domácnosti výhodu aj vtedy, ak tlačíte len sporadicky. Keďže tonery neobsahujú atrament, ale farebný prášok, nezasychajú a tak môžete nechať tlačiareň dlhšie bez použitia a aj potom bude tlačiť úplne bez problémov. A aj to je spôsob šetrenia nákladov, keďže každý toner využijete na maximum a nebudete ho musieť vyhadzovať kvôli tomu, že vyschol.

Zdroj obrázka:

Autor: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *