Mestský crossover, ktorý ide s dobou? Poznáme najlepšie modely!

Poznáte univerzálne auto, ktoré zvládne uniesť rodinu, víkendový nákup a výlet do hôr? Sú to prevažne crossovery, vo všeobecnosti malé SUV. Vďaka ich vyššej svetlej výške a pruženiu navodia pocit komfortu a bezpečia. Sú to auta pre život, vozidlá, ktorých potenciál využijete naplno. Aký model sa stane vaším novým pomocníkom do každého dňa? Bude to crossover alebo SUV?

Do mesta a na krátke výlety

Kia XCeed je typ vozidla, s ktorým pôjdete v piatok ráno odniesť deti do škôlky. Následne sa zastavíte v obchode na nákup. Využijete jeho úložný priestor, do ktorého sa toho vojde množstvo. Prídete domov, zbalíte všetko potrebné a spolu s deťmi si užijete víkend na chalupe.

Tento mestský crossover disponuje všetkým, čím by auto 21. storočia malo vynikať. Od príťažlivého dizajnu, chytrých prvkov výbavy, príjemného podvozka vhodného aj na deravé cesty. Vďaka stojanu upnutom na lyžinách strechy, môžete na neho kedykoľvek upevniť bicykel. 

Ak sa vydáte na dlhšiu cestu, vyskúšaj aj Apple Car Play alebo Android auto. Spríjemnite si cestu, ktorá vás v konečnom dôsledku ani nevyjde veľa. Priemernú spotrebu dosiahne vozidlo okolo 6,5 litra na 100 kilometrov. Záleží, aký štýl jazdy preferujete.

Víťaz všetkých sŕdc

Na Kia Niro sa rád pozrie každý a nezáleží na tom či ju práve ukazujete susedovi v garáži alebo sa na ňu pozerajú okoloidúci počas jazdy. Vyzerá výborne za každých okolností.

Odvďačí sa vám zážitkom z jazdy. Je len na vás, aký typ pohonu uprednostňujete. Nakonfigurovať si celé auto so správnym typom motora podľa svojich preferencii, dnes nie je žiaden problém. Nielen pre tieto možnosti konfigurácií ale hlavne pre svoje jazdné vlastnosti, bezpečnosť, pomer ceny a výbavy sa Kia Niro stal víťazom ankety Zlatý volant za rok 2022.

Čaká na vás hybridná verzia, plug-in-hybrid a samozrejme aj plne elektrická verzia, s ktorou nezobudíte celé sídlisko. Druhou variantou sú hybridné autá. Kia Niro hybrid vás prekvapí dojazdom, ktorý sa blíži k 4-ciferným číslam. Plug-in-hybridná verzia je tichá v meste, dynamická na okruhu. Skratka okúzľujúca.

Praktické, no nestratí sa

Nápady na rodinné autá nám ani zďaleka nevypršali. Ďalší, za ktorým sa na ulici otočíte je model Kia Stonic. Zaujme športovými črtami a priestranným interiérom. Sánka však padá až pri pohľade na cenu. Kia je dlhodobo známa tým, že za cenu, ktorú ponúka dostanete oveľa viac hodnoty.

Výnimkou nie je ani tento mestský crossover. Nejde o žiadne veľké SUV s rázvorom, ktorý vám nedovolí otočiť sa na ceste. Práve naopak, šoférovanie je jednoduché a parkovanie si užijete.

Niektoré vozidlá sú viac menej určené pre konkrétnu cieľovú skupinu. Športové a farebné? To bude pre mladých. Malé s milými tvarmi? Ideálne pre ženy. Čo však Kia Stonic? Padne každému. Výborné ako prvé auto, aj pre ľudí, ktorí obľubujú farby a vďaka asistentom si s ním užije aj staršia generácia.

Zlatý klinec programu

Nesmieme vrhať tieň na obľúbené rodinné auto, ktorým je jednoznačne Kia Sportage. Priestranné SUV, ktoré sa šoféruje takmer samo. Ostrý, ultramoderný vzhľad vynoveného modelu priam púta pozornosť ostatných účastníkov premávky.

Vzhľad nie je jeho jediná prednosť. Vyniká ešte väčším priestorom pre cestujúcich ako v minulosti. Ponúka väčší batožinový priestor, nový informačno-zábavný systém a výber účinných hybridných a plug-in hybridných motorov.

Kia ponúka benzínové a naftové motory aj pre Kia Sportage. V ponuke nájdete aj motor 1,6L T-GDi s výkonom 148 koní. Výbornou správou je, že si môžete vybrať, čo vám vyhovuje viac. K dispozícii je so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *