Aké výhody vám prinesú offshore či onshore spoločnosti

Ak podnikáte, optimalizovať môžete okrem nákladov aj čas. Ak ste malý podnikateľ a chcete ušetriť čas, môžete obmedziť osobné stretnutia iba na tie, ktoré sú naozaj nevyhnutné a ostatné problémy riešiť cez telefón. Alebo vystavujte faktúry online cez aplikáciu, ktorá vám celý proces fakturácie značne urýchli. Ak chcete znížiť náklady, máte na výber z rôznych spôsobov – kupovať lacnejšie kancelárske potreby, znížiť počet zamestnancov, posvietiť si na vstupné náklady alebo si založiť onshore či offshore firmu. Aké výhody vám prinesú a aký je medzi nimi rozdiel?

Ako fungujú offshore spoločnosti

Offshore spoločností ťažia výhody hlavne vďaka svojmu sídlu. To je umiestnené v krajinách, ktoré sa volajú aj „daňové raje“. Je to kvôli tomu, že v týchto krajinách je daňové zaťaženie pre podnikateľov na nulovej alebo takmer nulovej úrovni. Sú to teda štáty s netradičným ekonomickým systémom, ktorý nájdete hlavne v karibskej oblasti, ide o Panamu, Belize, Anguilla či Dominika. Okrem toho doporučujeme offshore vo Veľkej Británii, ktorá nie je typickým daňovým rajom, no vďaka zákonu, ktorý umožňuje dobrovoľnú registráciu k DPH, ak nemáte ročné tržby vyššie ako 81 tisíc libier.

Ako fungujú onshore spoločnosti

Základným rozdielom medzi offshore a onshore spoločnosťami je ten, že onshore firmy sídlia v krajinách so štandardným ekonomickým systémom. Čiže žiadne nulové daňové zaťaženie pre podnikateľov. Aké výhody teda ponúkajú? Daňový systém v onshore krajinách ponúka pre podnikateľov rôzne daňové úľavy, zľavy a bonusy a hlavne podmienky, ktoré sú výhodnejšie ako v podnikateľovej domovskej krajine. Medzi tieto štáty patrí napríklad Cyprus, Holandsko, Malta, Maďarsko či Luxembursko.

Zaujala vás táto téma? Zistite viac o offshore a onshore firmách na Companyformation.sk.