SM Systém: Efektívne skupinové cvičenie pre zdravý chrbát

Skupinové cvičenie je efektívna metóda pre posilnenie tela a zlepšenie fyzickej kondície. V rehabilitačnom centre AF REHAB ponúkame skupinové cvičenia založené na metóde SM Systému, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí už majú základné poznatky o tejto metóde a ich zdravotný stav je stabilizovaný. Tieto cvičenia sú vhodné najmä pre pacientov, ktorí prešli vstupným vyšetrením, absolvovali individuálnu terapiu a sú schopní aktivovať sa pomocou SM Systému.

Čo je SM Systém?

SM Systém, známy aj ako Špirálna stabilizácia, je rehabilitačná metóda vyvinutá českým neurológom MUDr. Richardom Smíškom. Táto metóda sa v rehabilitačnej praxi používa už viac ako 30 rokov a dosahuje výborné výsledky najmä pri liečbe hernie disku a skolióz, ale aj pri ďalších diagnózach. SM Systém prepája výhody rehabilitačného cvičenia s prevenciou, kondičným tréningom, regeneráciou a kompenzáciou.

Ako prebieha skupinové cvičenie SM Systému?

Skupinové cvičenie na báze SM Systému trvá 55 minút, z toho 45 minút je venovaných samotnému cvičeniu a zvyšných 10 minút strečingu. Cvičí sa na hudbu podľa výberu terapeuta, čo pridáva cvičeniu dynamický a motivujúci element. Cieľom je naučiť sa cvičenie na chrbticu a správne cvičebné techniky, ktoré aktivujú špirálne svalové reťazce a podporujú zdravú chrbticu.

Pre koho je skupinové cvičenie SM Systému vhodné?

Skupinové cvičenie SM Systému je vhodné pre tých, ktorí už majú skúsenosti s touto metódou, a to buď z individuálnej terapie alebo z cvičenia v inom rehabilitačnom alebo športovom centre. Nie je určené pre úplných začiatočníkov alebo pre pacientov s akútnymi bolesťami.

Výhody skupinového cvičenia SM Systému

  • Posilnenie chrbticových svalov a zlepšenie držania tela
  • Prevencia bolestí chrbta a iných pohybových problémov
  • Zlepšenie celkovej fyzickej kondície a flexibility
  • Možnosť cvičiť v skupine a získať motiváciu od ostatných

Naše skupinové cvičenia SM Systému sú vedené kvalifikovanými špecialistami, ktorí sa pravidelne vzdelávajú v tejto metóde. Pre viac informácií o skupinových cvičeniach a navštívte SM Systém a objavte, ako môže SM Systém pomôcť vám alebo vašim blízkym zlepšiť zdravie a pohodu chrbtice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *