Prestieranie na stôl môže byť trendy počas celého roka

Či už ide o malé, neformálne stretnutie alebo veľkú a slávnostnejšiu večeru, prestieranie stola je pre hostiteľov vecou hrdosti a pre hostí zasa objektom radosti. Vytvoriť prestieranie na stôl zaujímavo a originálne je nutnosťou najmä preto, že môže navodiť náladu a udať tón udalosti od samého začiatku. Zostavili sme pre vás top trendy stolových dekorácií, ktoré prinesú inšpiráciu na váš stôl počas celého roka.

Detaily

Pri prestieraní stola nezabúdajte na detaily. Veľmi dôležitými prvkami sú poháre a porcelán. K trendovým farbám patrí strieborná a zlatá, ktoré sú stále veľmi obľúbené. Romantickým základom každého stola sú sviečky. Najlepšie sú bez vône, aby sa ich pachy nezmiešali s arómou jedla, ktoré podávate. Z bezpečnostných dôvodov môžete zvážiť aj bezplameňové sviečky. Obrusy sú tiež dôležitým prvkom vášho prestierania. Uistite sa, že zodpovedajú farebnej schéme vašej udalosti. Farbu svojho riadu môžete zvýrazniť akcentujúcimi odtieňmi na obrusoch alebo postupujte striktne neutrálne a nechajte zažiariť ostatné doplnky. Možnosti sú neobmedzené. V neposlednom rade nezabudnite na svoju akciu prichystať vhodné obalové materiály a krabice na zákusky. Presne tie sú dôležitým prvkom, ktorý prenesie atmosféru vašej akcie aj do domovov zúčastnených hostí.

Prírodný look

Nie je žiadnym tajomstvom, že izbové rastliny sú na pohľad upokojujúce, zlepšujú náladu, eliminujú znečisťujúce látky v miestnosti a môžu dokonca pomôcť s kreativitou. S ich rastúcou popularitou, prichádza návrat k prirodzenému prestieraniu na stôl, pretože ľudia hľadajú možnosti priniesť si prírodu aj dnu, do interiéru. Použite neutrálne tóny hnedej a

zelenej, aby ste vytvorili prestieranie v zemitých odtieňoch. Pridajte textúru z vrecoviny, ratanu alebo tkané prvky. Stredobodom prírodného prestierania môže byť svietnik zdobený brezovými listami, sviečky a trochu sezónnej zelene, ktorá dokonale dotvorí celkový vzhľad.

Naprieč obdobiami

Nie je potrebné kupovať na každé ročné obdobie úplne iný dekor. Začnite s neutrálnym farebným základom, ako je krémový behúň alebo biele sviečky. To vám umožní neskôr začleniť do prestierania aj odvážnejšie kúsky. Sebavedomé odtiene, ako červená a metalické farby, sa hodia na jeseň, ale aj na vianočné sviatky. Použitie týchto farieb na obrúskoch, stolových sukienkach či obrusoch, vám pomôže k tomu, aby ste počas roka nemuseli kompletne prerobiť celé nastavenie vášho stola. Farebné listy a konáre sú skvelou voľbou na jeseň, rustikálnu borovicu si prichystajte na zimu. Vmiešajte do girlandy jemné náznaky sezóny, ako sú napríklad šišky, tekvice, stuhy alebo zlaté gule. Jemné dotyky červenej alebo zlatej farby sa hodia aj na stužky, ktorými môžete previazať látkové obrúsky.

Pre odvážnejších

V roku 2023 sa do výzdoby stolov vrátili výrazné a žiarivé farby. Zvážte použitie pestrofarebných kvetov, ako sú pivonky alebo georgíny, ktoré poslúžia ako stredobod celého prestierania. To dodá vašim stolom šmrnc a vytvorí slávnostnú atmosféru. Dôležité je priniesť niečo navyše, váš osobitý dotyk. Žiarivé farby sú skvelý spôsob, ako to urobiť. Použite taniere s farebnými vzormi, ktoré majú rustikálny vzhľad alebo sú jemnejšie, v závislosti od atmosféry, ktorú sa snažíte dosiahnuť. Doprajte svojim hosťom pocit, že celé prestieranie stola je prispôsobené len a len pre nich. Toto je trend, ktorý je pripravený vydržať aj ďalšie roky.

Minimalizmus

Toto prestieranie je určené pre minimalistov – tých, ktorí dokážu vytvoriť elegantný monochromatický look po celý rok a sú štýloví bez námahy navyše. Kto hovorí, že čierna nemôže byť jarnou farbou? Môže. Tmavé taniere prepojte so studenými bielymi tónmi pomocou nenápadného obrusu. Do prestierania zakomponujte biele alebo žlté tulipány pre vytvorenie jarnej sviežosti. Použite príbory s rovnými hranami a hranatým tvarom. Dokonalým doplnkom môžu byť moderné a elegantné poháre. Ak chcete ešte pridať štipku farby, odporúčame farebné obrúsky v pastelových tónoch. Neskôr, podľa ročného obdobia len vymeníte doplnky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *