Detská izba pre dievčatá musí byť na mieru

Ako vytvoriť snovú detskú izbu pre dievča? Zabudnite na prepchatú detskú izbu starým nábytkom. Dievčatá potrebujú obvykle viac priestoru pre pohyb ako chlapci. Prispôsobiť tomu nábytok znamená nechať ho vyrobiť na mieru.

Zabudnite na klišé typu, že detskú izbu vytvoríte dostatkom ružovej farby. Skutočne ju vaša dcéra tak miluje, že ju potrebuje mať všade okolo seba? A nespôsobíte skôr to, že ju začne nenávidieť? Zamerajte sa na podstatu. Tou určite nie je farba. Dajte si záležať na vytvorení funkčného priestoru, ktorý bude pripravený na všetky záujmy vašej dcéry a súčasne s ňou bude schopný rásť. Ako má vypadať perfektná detská izba pre dievčatá?

Dievčatá potrebujú mať priestor pre pohyb

Často pohyb spojujeme s chlapcami. Obvykle ich častejšie dávame na športové krúžky. A to je práve ono. Zatiaľ čo chlapci sa častejšie venujú vonkajším aktivitám, napríklad futbalu, dievčatá zas tým interiérovým. Typicky napríklad gymnastike, tancu, baletu. Preto potrebujú týmto aktivitám prispôsobiť detskú izbu. Ideálny je veľký voľný priestor obklopený nábytkom, ktorý „nepriťahuje úrazy“. Dobré ho je doplniť veľkým zrkadlom, ktoré môže byť napríklad súčasťou vstavanej skrine.

Romantika a dobrodružstvo v jednom

Doprajte dievčatám snívať. Aj keď bude dievčenská izba iba pre jedno dievča, vždy je veľmi príjemné, ak jej vytvoríte vyvýšené spanie a priestor pod posteľou využijete ako odpočinkovú zónu s možnosťou zatiahnutia si závesov. Alebo presne naopak. Do dievčenskej izby nezabudnite vytvoriť dostatok otvorených políc, kde si môžu rozložiť svoje výtvory. Či už zo stavebníc, alebo z inej tvorby. Taktiež nie každá hračka má byť odložená niekde v šuplíku či v skrinke. Na stene pripravte dopredu priestor na vystavenie obrázkov. Ale pridajte aj tabuľu na poznámky a na kreslenie.

Jeden stôl nestačí

Určite myslite na to, že jeden malý stolík nebude v detskej izbe stačiť. Už malá predškoláčka, nehovoriac o školáčke, potrebuje stôl na učenie. Na kreatívne tvorenie sa hodí iný stôl. Väčší, ľahšie umývateľný, taký, ktorý sa nemusí vždy pred učením upratať. Veď niektoré projekty sú náročnejšie a dievčatá na nich pracujú viac ako hodinku. Pokiaľ už dieťaťu dávate do izby počítač, je vhodné mať naň ešte ďalší stolík, ten počítačový Eliminujete tak nehody s pitím vyliatym do klávesnice, ale tiež počítač nebude dieťa rozptyľovať pri klasickom učení či kreatívnom tvorení. Je dobré tieto zóny oddeliť.

Nechajte si vyrobiť nábytok do dievčenskej izby na mieru

Hotový nábytok nikdy nevytvorí tak dokonalý priestor, ako nábytok na mieru. Nechajte si ho urobiť od odborníkov z WSD. Firma má v tíme interiérového architekta, ale taktiež prevádzkuje dielňu na výrobu kvalitného nábytku. S odborníkmi vytvoríte priestor, ktorý bude perfektne premyslený a funkčný mnoho rokov. Aj keď vaša dcéra vrastie z predškoláčky na školáčku a potom na študentku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *