Čo by ste mali vedieť pred tým, než kúpite fotopascu

Môžeme ich vidieť pripevnené na stromoch v odľahlejších častiach lesov a hôr, ale tiež umiestnené v areáli rôznych objektov a nehnuteľností. Fotopasce sú dnes a denne nemým svedkom udalostí, ktoré by nám nemali uniknúť. Zaujímate sa o fotopasce? Tak čítajte ďalej.

Kde sa používajú a aké majú funkcie

Fotopasce sa najčastejšie používajú na monitorovanie hospodárskych zvierat a tých, ktoré žijú voľne v divočine. Hodne sú však využívané aj na stráženie budov. Spúšťajú sa na základe nastavenia citlivosti pohybové senzora a sú schopné nahrávať kvalitný záznam aj počas noci. Väčšina zariadení je vybavená pre nahrávanie vysoko kvalitných videí aj statických snímok. Najmä pri strážení objektov sa osvedčuje funkcia MMS/GPRS, vďaka ktorej dostanete priamo na mobil snímok aktuálne vytvorený fotopascou. Prípadný narušiteľ tak nemá šancu.

Koľko vydrží batéria

Výdrž batérií závisí na niekoľkých faktoroch. Predovšetkým na nastavení citlivosti – pokiaľ je snímač nastavený na spustenie aj pri najjemnejšom pohybe okolia, je predpoklad, že počas svojej činnosti zaznamená kvantum dát. Energeticky náročnejšie ako fotenie je nahrávanie videa a väčšiu spotrebu bude fotopasca mať pri práci v noci v porovnaní s činnosťou počas dňa. Pri bežnej činnosti by ale batéria mala bez problémov vydržať mesiace. V extrémnejších prípadoch, pri sústavnom natáčaní videí v noci, sa ale dá vybiť aj v priebehu pár dní.

Aký majú fotopasce dosah

Dosah pohybového senzoru závisí od typu a modelovej rady fotopascí. Aj tie najlacnejšie fotopasce majú dosah pohybového senzoru v rozmedzí 8 – 14 metrov, veľa však závisí aj od nočného prísvitu. Ideálom je, ak sú hodnoty dosahu pohybového senzoru a nočného prísvitu zhruba totožné. Silnejší prísvit pri slabšom pohybovom senzore nevyužijete.