3 rady, ktoré vám pomôžu pri výbere 2D CAD programu

2D CAD programy majú využitie v širokom spektre odvetví a využívajú sa od kreatívnejších až po menej kreatívne oblasti. Základnou výhodou ich použitia je jednoduchosť ovládania a zároveň presnosť a precíznosť výsledného výkresu. Technické kreslenie je tak omnoho rýchlejšie, čo mu však neuberá na efektivite, práve naopak. Ako si vybrať 2D CAD program?

Tip číslo 1: Skontrolujte situáciu na trhu

Program na technické kreslenie by mal predovšetkým disponovať funkciami, ktoré sú pre Vaše kreslenie nevyhnutné. 2D CAD programy väčšinou fungujú na podobnom princípe a majú aj podobné funkcie. Medzi najznámejšie takéto programy patrí AutoCAD LT, ktorý disponuje širokým spektrom funkcionalít, vďaka čomu sa jednoducho používa a šetrí čas. 

Okrem tohto programu, však dnes rozoznávame na trhu aj rôzne ďalšie CAD programy so skvelými funkciami, ktoré sú v dostupnejších cenových kategóriách. Medzi takéto 2D CAD programy patrí napríklad aj GstarCAD Standard a StarCAD Professional. Majú takmer identické pracovné prostredie ako klasický AutoCAD, pričom sú však ponúkané za omnoho dostupnejšiu cenu.

Pokiaľ si vyberiete iný program, snažte sa získať informácie najmä to, aké funkcie daný program používa. Rovnako je podstatné aj pracovné prostredie, ktoré by malo byť prehľadné a jednoducho ovládateľné. Programy na technické kreslenie ako AutoCAD alebo GstarCAD slúžia predovšetkým na ušetrenie času a zefektívnenie Vášho kreslenia a to sa dá dosiahnuť len voľbou vhodného pracovného prostredia.

Tip číslo 2: Funkcie

Ako sme už predtým spomenuli, pri výbere CAD programu je podstatné najmä to, aby ste mali všetky potrebné funkcie. GstarCAD programy disponujú aj rôznymi nadstavbami, ktoré sú prispôsobené konkrétnym povolaniam – konkrétne ide o nadstavby Mechanical, Electrical, Architectural a HVAC & Piping. Jednotlivé tieto nadstavby sú vhodné pre konkrétne povolania, pričom Vám uľahčia prácu špecializovaním prostredím pre Vašu prácu.

Medzi dôležité funkcie 2D CAD programov patria najmä presné rysovanie, okamžitá odozva, možnosť kótovania, pripojenie referencií, či aj 3D modelovanie. Jednoduché zmeny robia z tohto programu ideálny program na vytváranie rôznych variant, kopírovanie, preťahovanie, či zrkadlenie. Tieto funkcionality musia fungovať s okamžitou odozvou, aby samotné kreslenie bolo rýchle a pritom precízne.

Tip číslo 3: Dostupná cena

Pri výbere CAD programu je taktiež nesmierne dôležité vyberať na základe ceny. Klasický AutoCAD sa považuje za pomerne cenovo nedostupný. Spomínané programy GstarCAD si môžete stiahnuť najprv v skúšobnej verzii, kedy neplatíte nič na 30 dní. Ak sa Vám program  zapáči, môžete si zakúpiť trvalú licenciu. Výhodou je, že v tomto prípade ušetríte na aktualizáciách a čerpaní technickej podpory s využitím GstarCAD Subscription AutoRenewal 365.

Cenovo dostupné programy sú môžu dovoliť aj jednotlivci, či menšie firmy – sú skrátka dostupné pre každého. Podstatné je tiež, aby ste mali istotu, že program je vhodný pre Váš operačný systém. Výber môžu podporiť aj recenzie, ktoré sú pri jednotlivých produktoch. Zákazníci totiž môžu dobrovoľne poskytnúť recenziu po kúpe, aby ste tak mali záruku, že program funguje ako má. 2D CAD programy sú skvelou alternatívou pre technické kreslenie – najmä pokiaľ si vyberiete ideálny program pre Vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *