3d skenery – preneste svet do počítača!

Prenášať 3d predmety do počítača v dnešnej dobe nie je nič výnimočné, máme na to predsa meracie prístroje – 3d skenery. Čo o nich potrebujete vedieť?

Počítače sú dnes základom fungovania našej spoločnosti, bez nich by sme už nedokázali žiť snáď ani deň. Všetky informácie, dokumenty, vývoj, výskum sa nachádza v počítačoch. Pri navrhovaní nových výrobkov sa pracuje predovšetkým vo virtuálnom svete. V počítači sa v modelovacích programoch navrhne nejaký produkt, ktorý sa následne vytlačí na 3d tlačiarni alebo iným spôsobom spracuje. Niekedy je však potrebné podobný proces vykonať naopak. Teda tak, že máte nejaký fyzický predmet a chcete ho dať do počítača. Ručné meranie rozmerov, farieb a materiálu a následné modelovanie predmetu v počítači by bolo pochopiteľne mimoriadne časovo náročné. Máme tu však jeden výrazný „zľahčovák“ – 3d skenery. 3d skenery existujú v rôznych verziách, predstavme si dva z nich.

Ide sa merať!

Na začiatok si predstavme firmu, kde 3d skenery zoženiete a tou je česká spoločnosť DEOM. Tá je popredným dodávateľom meracej techniky na kontrolu rozmerov v ČR, na Slovensku a v Poľsku. Pozrime sa však na konkrétne meracie prístroje. Prvým modelom je REXCAN C500, 3d skener, ktorý je vhodný pre malé aj veľké objekty, je univerzálne použiteľný a prináša výhodu v podobe rôznych zorných polí. Druhým modelom je REXCAN D500/D700, ktorý je vhodný na merania drobných predmetov ako šperkov a iných malých predmetov s veľkými detailmi a je ideálnym doplnkom k 3d tlačiarni. 3d skenery sú vhodné na kontroly predmetov a reverse engineering, prinášajú automatický skenovací proces a mnoho ďalších výhod. Tieto 3d skenery sú tak vhodné pre všetky firmy, kde sa využíva práca s 3d modelmi predmetov. Zaobstarajte si kvalitné meracie prístroje od spoločnosti DEOM aj vy a merajte moderne a spoľahlivo!