Alienware Area 51 – zostava ako z iného sveta

Nová herná zostava Alienware Area 51 sa vracia na scénu. Ak ste považovali ich hernú zostavu za revolučnú už v roku 2006, počkajte než uvidíte čo chystajú teraz.

Šasi prešli kompletnou zmenou, tvarom pripomínajú trojuholník/šesťhran – alebo ako to nazýva Alienware, “trojitá bedňa”. Dôraz kladú na chladenie a ergonomiku, dokonca je navrhnutá tak, aby mohla ventilovať teplý vzduch aj keď je umiestnená pri stene.

Alienware Area-51

Alienware Area-51

Keď sa nachádza v horizontálnej polohe, umúžňuje prístup k USB portom. Dosiahnutie zadného I/O panelu je jednoduché, stačí bedňu nakloniť na jej prednú hranu. Alienware dokonca pridal niekoľko LED svetiel na osvetlenie zadného panela.

Systém ma vstavané rukoväte na každom rohu, aby tak ulahčil prepravu. To ale s výškou skoro 56 centimetrov a váhou 20 kilogramov asi jednoduché stále nebude.

Aj s zvláštnym tvarom je vnútri stále dosť miesta na hardvér, čo je dobré hlavne vďaka tomu, že Alienware do tejto zostavy zabalí novú sériu procesorových čipov Intel Haswell-E. Záujemci si môžu ich zostavu nakonfigurovať, hranicou je 32GB DDR4 pamäte RAM,  viacero HDD/SSD a dokonca zdroj o veľkosti až 1 500W.