Čistiace utierky MEWA v systéme opakovaného použitia: eliminácia odpadkov a zdieľané využívanie

Trend textilného sharingu je veľmi obľúbenou témou nielen v domácnostiach. Princíp opakovaného použitia od spoločnosti MEWA však ukazuje, ako tento praktický systém možno dobre implementovať tiež vo výrobných spoločnostiach a firmách. Behom okamihu tak môžete továreň alebo dielňu premeniť na ekologicky šetrnú prevádzku. To dáva dobrý pocit a robí danú firmu atraktívnejšiu pre zamestnancov aj zákazníkov.

Bratislava, august 2021: Po celom svete prebieha výskum zameraný na vývoj produktov, ktoré sú biologicky rozložiteľné. Je to nielen dôležité, ale súčasne to pomáha tiež chrániť životné prostredie. Systém čistiacich utierok MEWA však vstupuje do tejto hry ešte predtým: zákazníci spoločnosti MEWA v prvom rade neprodukujú žiadny odpad. Prenajímajú si vysoko savé utierky, ktoré poskytovateľ týchto služieb vyzdvihne v dohodnutom intervale, vyperie ich a dodá čisto vypraté zase späť. To je praktické, umožňuje presnú kalkuláciu nákladov a šetrí predovšetkým čas, pretože čisté utierky máte vždy po ruke. Vaši zamestnanci sa tak môžu miesto nakupovania jednorazových utierok a ich likvidácie v súlade s právnymi predpismi venovať odborným úlohám a kvalifikovaným pracovným činnostiam. Počet a kvalitu čistiacich utierok – existujú štyri rôzne varianty v závislosti od oblasti použitia – možno pritom vždy prispôsobiť aktuálnym potrebám spoločnosti.

A presne tak funguje princíp opakovaného použitia v spoločnosti MEWA. Po rozhovore so zákazníkom je stanovená spotreba čistiacich utierok a následne je dodané požadované množstvo v dohodnutom čase. Od tejto chvíle majú zamestnanci čisté čistiace utierky vždy po ruke. Po použití sú utierky skladované v bezpečnostnom kontajneri SaCon, ktorý tiež dodáva spoločnosť MEWA. To zaisťuje nielen poriadok na pracovisku, ale predstavuje dôležité plus v oblasti bezpečnosti. Kontajner je totiž vyrobený z nehorľavého plastu a má hermeticky uzatvárateľné veko. Olejom znečistené čistiace utierky sú v ňom tak v bezpečí. V dohodnutom čase MEWA doručí čisté utierky, vyzdvihne kontajner SaCon spoločne so špinavými utierkami, vyperie ich spôsobom šetrným k životnému prostrediu a vráti ich späť do cyklu opakovaného použitia. MEWA preto preberá plnú zodpovednosť; zákonná časovo náročná likvidácia horľavých materiálov, ako sú jednorazové čistiace materiály, už nie je nutná.

Čistiace utierky MEWA sú k dispozícii v štyroch rôznych kvalitách – dokonale prispôsobené požiadavkám v priemysle, obchode a dielňach.

Po použití je špinavá čistiaca utierka vhodená do bezpečnostného kontajnera SaCon dodávaného spoločnosťou MEWA.

MEWA Textil-Management Kompletnému textilnému servisu sa spoločnosť MEWA venuje už od roku 1908. V zdieľaní textílií je tak priekopníkom. Dnes MEWA so svojimi 45 pobočkami zásobuje podniky po celej Európe pracovným a ochranným oblečením, čistiacimi utierkami, rohožami pre zachytávanie oleja alebo podložkami. To všetko vrátane starostlivosti, údržby, skladovania a logistiky. Výrobky pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci je možné objednať v katalógu. O viac ako 190 000 zákazníkov z odvetvia priemyslu, remesla, obchodu alebo gastronómie sa stará približne 5700 zamestnancov. V roku 2019 dosiahla skupina MEWA obrat 734 miliónov eur a jedná sa tak o poprednú firmu pôsobiacu v textilnom manažmente. Spoločnosť bola mnohokrát ocenená za svoje úsilie v oblasti trvalo udržateľného rozvoja, zodpovedného správania alebo vedenia značky.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA získate na:

MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, Tel.: +421 2 44636097 Fax: +421 2 44462908, E-Mail: bratislava@mewa.sk, www.mewa.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *