Čo si zaobstarať pri kúpe nového telefónu

Nový mobilný telefón s výbornými funkciami a vzhľadom, ktorý priam žiari čistotou, vám iste robí radosť. Tento pocit však nie vždy pretrvá. Veď k prasknutej obrazovke stačí len malá nehoda. Čo všetko si k nemu dokúpiť, aby si svoj vzhľad zachoval čo najdlhšie?

Ochranné tvrdené sklo alebo fólia?

Najúčinnejšou ochranou obrazovky je tvrdené sklo. Jeho pevný materiál dokáže zabrániť poškriabaniu obrazovky a chráni telefón aj pri páde. Tvrdené sklo si môžete kúpiť tiež v tekutom prevedení. Tekuté ochranné sklo na mobil jednoducho natriete na displej a po zaschnutí vytvorí rovnomerný povrch bez bublín.

Ochranné fólie na mobil sa vyrábajú z mäkšieho materiálu ako tvrdené sklá. Dokážu zabrániť poškriabaniu obrazovky a jej poškodeniu pri slabších nárazoch. Životnosť ochrannej fólie je o niečo kratšia, potom je potrebné ju nahradiť novou. Kratšej životnosti zodpovedá nižšia cena.

Ochranné kryty a puzdrá na mobil

Ochranné kryty si môžete vybrať silikónové, plastové, hliníkové alebo kožené.

Silikón — ochranný obal z mäkkého, no odolného silikónu, je pružný a zabráni poškodeniu mobilu aj pri páde. Je príjemný na dotyk, nešmýka sa a poteší vás tiež jeho priaznivá cena.

Plast — plastový kryt dobre chráni pred nárazmi. Okrem množstva dostupných dizajnov vás pri výbere iste osloví aj jeho cena. Nevýhodou je možnosť prasknutia krytu.

Hliník —tento ľahučký kov pridá k hmotnosti telefónu len niekoľko gramov a ponúka odolnosť krytu aj pri silných nárazoch. Hliníkové ochranné kryty by ste mali zvoliť, ak hľadáte vysoký stupeň ochrany mobilu. Nevýhodami sú vyššia cena a šmykľavejší povrch.

Koža — kožené obaly na mobil sa vyrábajú väčšinou zo syntetickej kože. Okrem krytu na mobil v nich získate puzdro na doklady a kreditky aj stojan na prezeranie online obsahu. Tento materiál vyniká dlhou životnosťou, vyzerá veľmi elegantne a štýlovo. Kožené puzdrá navyše chránia mobil z oboch strán. I tak však pre vyššiu bezpečnosť displeja odporúčame zakúpiť aj ochranné sklo alebo fóliu.

Bez obmedzenia pri používaní telefónu

Ochranné tvrdené sklá, fólie a kryty na mobily si pri jeho používaní ani nevšimnete. Vyrábajú sa v tenkom prevedení z odolných materiálov. Pri surfovaní na internete, fotografovaní, telefonovaní alebo iných činnostiach vás nebudú v ničom obmedzovať. Na všetky tlačidlá a porty majú vyhotovené potrebné výrezy.

Bez mastnoty a odtlačku prstov

Ich prínos nespočíva len v ochrane mobilu pred poškodením. Len málokto má rád zamastený povrch mobilu, na ktorom vidno každý dotyk. I v tomto smere oceníte výhodu ochranných prvkov. Na silikónovom alebo plastovom kryte na mobil či koženom puzdre sú nečistoty takmer neviditeľné. Menej výrazné sú tiež na ochrannom skle a fólii. Navyše ich odstránite bez nutnosti zdĺhavého leštenia povrchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *