Firefox 33 Beta: Audio a Video hovory, Chromecast a Roku

Len dva dni po vydaní Firefox 32, Mozilla aktualizovala verziu Firefox Beta na verziu 33 pre Windows, Mac, Linux a Android. Verzia 33 priniesla podporu WebRTC audio a video hovorov, odosielanie videa do Chromecastu a aplikácie Roku (android verzia).

Narozdiel od predchádzajúcej aktualizácie, ktorá bola zameraná na zlepšenie výkonu a bezpečnosti, táto pridáva nové funkcie, ktoré je potrebné odskúšať komunitou.

Desktop

Najväčšia zmena v tejto aktualizácii bolo jednoznačne pridanie podpory WebRTC (Web Real Time Communication). Vďaka priamemu pridaniu do prehliadača môžu jeho užívatelia bez akéhokoľvek sťahovania a inštalovania rozšírení, dokonca bez registrácie komunikovať prostredníctvom audio a video hovorov.

Pre tých, ktorí nevedia čo WebRTC znamená, ide o open-source projekt vďaka ktorému môžu užívatelia komunikovať v reálnom čase prostredníctvom video a audio hovoru, stačí aby prehliadač ktorý používajú podporoval komunikáciu v reálnom čase. To umožňuje vývojárom zahrnuť v svojej aplikácii komunikáciu v reálnom čase.

Android

Posledných niekoľko mesiacov pracovala Mozilla na vývoji funkcie viacerých obrazoviek pre jej android aplikáciu. Beta verzia od teraz podporuje posielanie video obsahu z webovej stránky na druhú obrazovku pomocou funkcie “send to device“.