Google prestal zobrazovať vo výsledkoch autora, ponechá však Google+ príspevky od stránok a priateľov

Google prestala dnešným dňom zobrazovať autorstvo (authorship) vo výsledkoch vyhľadávania, čo znamená že články už nebudú naďalej obsahovať odkaz na Google+ profil ich autora. Spoločnosť tvrdí, že tieto informácie nie sú užitočné pre užívateľa tak, ako dúfali, v niektorých prípadoch užívateľa “odstrašia”.

Na oficiálnych stránkach autorstva vo výsledkoch sa uvádza, že už naďalej nie sú podporované vo výsledkoch vyhľadávania. Tí, ktorí sa zaujímajú o použitie značiek na svojich webových stránkach sú odkázaní na použitie rich snippets a štrukturovaných dát. V júni, Google odstránil profilové obrázky Google+ autorov z výsledkov vyhľadávania. V tej dobe, analytik Google Webmaster Trends John Mueller povedal, že testy potvrdili navýšenie preklikov (CTR), v priamom rozpore s myslením Googlu.

authorship-serp

Mueller teraz tvrdí, že autorstvo nie je ani prínosné, ani škodlivé:

Pokiaľ ste zvedavý, v našich testoch sa nezdá, že by odstránenie autorstva znížilo návštevnosť stránok, taktiež nezvýšilo prekliky reklám. Podobné zmeny robíme preto, aby sme užívateľom spríjemnili skúsenosti z vyhľadávania.

Google sa nechal počuť, že bude aj napriek tomu stále zobrazovať príspevky Google+ pochádzajúce od priateľov alebo stránok (pokiaľ sú relevantné pre to, čo hľadáte) vo výsledkoch hľadania na pravej strane.