Kamerové systémy a požiarna signalizácia – technológie, ktoré by ste ako podnikateľský subjekt nemali podceňovať

Bezpečnosť a ochrana zdravia zamestnancov by mala patriť medzi priority všetkých zamestnávateľov. Už pri zakladaní firmy a vybavení obchodnej prevádzky, skladových priestorov, výrobných hál a kancelárskych priestorov by ste mali myslieť na bezpečnosť a ochranu zdravia všetkých zamestnancov. Samozrejmosťou je aj ochrana majetku firmy.

Ako podnikateľský subjekt, ktorý chce napredovať, by ste nemali podceňovať kamerové systémy a požiarnu signalizáciu.

Kamerové systémy

Bezpečnosť majetku a zamestnancov dokážete zabezpečiť dobrým kamerovým systémom. Pri výbere kvalitných kamerových systémov je dôležité vyberať firmu podľa recenzií. Prepracovaný kamerový systém, ktorý vám zabezpečí spoľahlivú ochranu majetku, vám zároveň zníži výdavky na ochranu priestorov firmy. Kamerové systémy zaznamenávajú a archivujú všetko, čo sa v priestore, ktorý ste sa rozhodli monitorovať, deje. Viete odhaliť odcudzenie cenností, ale aj vniknutie nepovolaných osôb do sídla firmy. Kamery a záznamové zariadenie musia byť kvalitné, aby vám dokázali chrániť objekt 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

V ponuke firiem, ktoré sa špecializujú na inštaláciu kamerových systémov, nájdete aj kamerové systémy, ktoré okrem klasického monitorovania priestoru a archivácie (vytváranie záznamu) majú aj tzv. funkciu IVA. Vďaka tejto funkcii viete rozoznať tváre na zázname, počíta osoby, vie vyhodnotiť smer pohybu a vie dokonca aj signalizovať akékoľvek odstránenie predmetov z vami vyznačenej zóny.

Elektrická požiarna signalizácia

Elektrická požiarna signalizácia vás dokáže včas upozorniť na požiar a tým pádom podniknúť potrebné kroky na zamedzenie šírenia požiaru. Napriek veľkej potrebe elektrickej požiarnej signalizácie mnohí ľudia pri zakladaní spoločnosti a zariaďovaní firemných priestorov tento fakt podceňujú a požiarnu signalizáciu nedávajú medzi svoje priority.

Ak chcete napredovať v podnikaní, investujte do elektrickej požiarnej signalizácie. Na základe priestorov vám projektant firmy, ktorý sa zaoberá montážou elektrickej požiarnej signalizácie, navrhne vhodný detektor do priestorov vašej firmy. Najčastejšie sa vyberajú detektory, ktoré reagujú na dym, plameň, či napríklad na teplo. Vďaka tomu bude možné predchádzať vzniku požiarov.

Zdroj obrázka:

Autor: alice-photo / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *