Kancelárske notebooky sú nevyhnutným nástrojom mnohých zamestnancov

Kancelárske notebooky zaručujú efektívnu prácu zamestnanca v rôznych podmienkach a s rôznymi pracovnými potrebami. Kancelárske notebooky by mali byť vyrobené z kvalitných a pevných materiálov, dôležitá je taktiež ich spoľahlivosť a výdrž batérie. Tá by mala spoľahlivo slúžiť aj pri práci mimo kancelárie.

Parametre kancelárskych notebookov

Hardware kancelárskeho notebooku musí umožňovať prácu s veľkým množstvom dát a zaručiť bezproblémový chod potrebných aplikácii a programov. Veľkosť operačnej pamäte by mala byť minimálne 4GB, avšak pri práci s niektorými aplikáciami je potrebné mať väčšiu pamäť RAM. Procesor je dobré mať viac jadrový, napríklad dobrými modelmi sú procesory Intel Core i3 a Core i5. Na ukladanie dát sa používa pevný disk. Jeho kapacita pri bežných kancelárskych notebokooch je medzi 500GB až 1TB. Pokiaľ vám však stačí menšia kapacita, tak môžete siahnuť po notebooku, ktorý obsahuje SSD disk. Jeho kapacita je napr. iba 128GB, ale za to sa vyznačuje oveľa vyššou rýchlosťou oproti klasickým diskom.

TIP na nákup: Ultrabooky sú moderným pomocníkom do kancelárie. Zostavené sú z rýchlych a úsporných procesorov, majú extra dlhú výdrž batérie a rýchly štart.

Nezabudnite na príslušenstvo

Pri kúpe pracovného notebooku myslíte tiež na jeho ochranu v podobe kvalitnej tašky. Súčasťou ochrany notebooku by mal byť tiež kvalitný antivírusový program, ktorý spoľahlivo ochráni údaje pre vírusmi. Medzi ďalšie doplnky môže patriť myška, USB kľúč alebo externý harddisk na zálohovanie údajov

Akú značku si vybrať?

1053-notebook-lenovo
V dnešnej ponuke nájdete kancelárske notebooky od rôznych výrobcov ako Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo a iných. Avšak momentálne najviac obľúbené sú modely od značiek ASUS a Lenovo, ktoré poskytujú dobrý pomer cena/výkon.

Keďže kanncelárske notebooky sú veľmi rozšírené, tak aj ich cena je veľmi priaznivá. Pričom pri kúpe viacerých notebookov do firmy, je možné získať aj rôzne zaujímavé zľavy. Nákupiť však je potrebné u overených predajcov, ktorý poskytnú rýchle dodanie a odborný servis.