Každá terasa potrebuje svoju záhradnú hojdačku

Hojdanie nemilujú len malé deti, ale aj mnohí dospelí. Ak máme na terase možnosť výberu medzi klasickým kreslom alebo hojdačkou, väčšina z nás sa usadí práve na ňu. Vietor vo vlasoch, relax a rozhovory s najbližšími si na hojdačke užijete najlepšie vtedy, ak nájdete ten správny typ.

Hojdačky nielen do záhrady

Okolitá zeleň, rozkvitnuté kvety a vône prírody všade navôkol nás čoraz častejšie ťahajú na vzduch a my uvažujeme, ako osviežiť naše záhrady a terasy niečím novým a praktickým. Jedným z efektných a veľmi praktických doplnkov do záhrady sú aj hojdačky, ktoré sa dajú umiestniť prakticky kamkoľvek, samozrejme, podľa typu konštrukcie.

 

A tak sa môžete hojdať vedľa záhonu s ružami pod holým nebom, v hojdačke v tvare vajíčka na vašej terase, na hojdacom kresle upevnenom o strešné trámy či na hojdacej sieti, a to pekne poležiačky. Záhradné hojdačky vo všakových štýlových, farebných a materiálových prevedeniach dodajú vašej terase či záhrade svojský šarm a je veľmi pravdepodobné, že len jedna nepostačí…

Správny typ záhradnej hojdačky

Tak ako je dôležité nájsť ten správny typ jedálenskej stoličky, si potrpíme aj na výber záhradného nábytku. Relax na záhradnej hojdačke sa totiž nedá predstaviť tak, že sa sústavne ošívame, lebo nás niečo tlačí alebo máme málo miesta.

 

Rozmer, ale i materiálové prevedenie hojdačky sú veľmi dôležité. Jednak preto, že každý z nás hľadá väčšinou produkty, ktoré sú prakticky bezúdržbové, a jednak preto, že na skladovanie hojdačky mimo sezóny potrebujeme mať dostatok miesta (v garáži alebo pivnici). Na hojdačke v záhrade alebo na terase sa nám sedí o to lepšie, ak je vystlaná pohodlnými vankúšikmi, ktoré len zvýšia našu potrebu schúliť sa do klbka a zaspať. J

 

Menšie terasy a záhrady vítajú útlejšie hojdačky, no vo väčších priestoroch si môžeme dovoliť aj experimentovať a dopriať si viacmiestne hojdačky, so stojanom či bez, podľa toho, či ich máme kam zavesiť.

Krásne výhľady z novej hojdačky

Hojdačka je investícia, ktorú isto neoľutujete. Ratanové či drevené hojdačky pôsobia prírodným dojmom, a tak nenarušia okolité prostredie. Ich farby a tvary lahodia očiam a poteší tiež materiálová odolnosť.

 

Pridajte k svojej záhradnej hojdačke malý stolík na občerstvenie a vychutnajte si na nej kávu či nedeľný koláč. V tých chvíľach si poviete – všade dobre, doma najlepšie. A na hojdačke nehovoriac!