Minibager a jeho všestranný talent

Minibager predstavuje kompaktnú verziu štandardne veľkých bagrov. V posledných rokoch zažili minibagre svoj boom a vďaka svojej dostupnosti a univerzalite sa stali veľmi obľúbené nie len u malých podnikateľov ale si našli svoje pevné miesto vo flotile väčších stavebných firiem.

Univerzálnosť a mobilita

Označenie mini, môže vyvolávať dojem, že sa jedná o slabé a nevýkonné stavebné stroje. Opak je pravdou a aj vďaka veľkému množstvu prídavných zariadení dokážu zvládnuť neuveriteľné množstvo rozličných úkonov. Ich kompaktné rozmery im umožňujú sa dostať aj tam kde štandardné bagre nemajú šancu. Ich najväčšia výhoda spočíva v pohyblivosti v priestorovo obmedzených podmienkach a častokrát sa používajú aj v interiéroch. Ich kompaktné rozmery a nízka hmotnosť im umožňujú sa ľahšie presúvať po stavenisku.

Nízke náklady a možnosť zapožičania

Ako sme už spomínali ich obľúbenosť každým rokom stúpa a preto ich má v ponuke každá požičovňa stavebných strojovZeppelin. Ich nízke náklady na prevádzku a nízka obstarávacia cena z nich robí veľmi vyhľadávaných pomocníkov. Často ich môžeme vidieť v správe komunálnych podnikov alebo vo vlastníctve miest a obcí, kde sa uplatnia pri realizovaní rôznych výkopových prácach, úpravách terénu, opráv ciest a chodníkov, odpratávania odpadu alebo pri odhrňaní snehu.

Preprava minibagrov

Ďalšou nespornou výhodou minibagrov je okrem už spomínaných menších rozmerov aj ich nízka hmotnosť, ktorá umožňuje ich prepravu prívesnými vozíkmi alebo dokonca dodávkami. Stačí si zaobstarať kvalitné pevné nájazdy a dodržiavať legislatívne predpisy ohľadne maximálneho zaťaženia vozidla alebo prívesu.

TIP:

Výhýbajte sa prosím rôznym náhražkám nájazdov alebo svojpomocne vyrobeným nájazdom, ktoré nie sú certifikované. Riskujete nielen vážne poškodenie stroja a prepravného zariadenia ale aj svoje zdravie v prípade prevrátenia.Takto môže škoda ďaleko presiahnuť cenu kvalitných nájazdov.

Dostupnosť minibagrov

Živnostníci a malé firmy si ich vďaka čoraz lepšej finančnej dostupnosti dokážu zaobstarať aj vďaka úveru alebo leasingu, ktorý ponúka spoločnosť Zeppelin. V prípade použitých stavebných strojov sú náklady na ich zaobstaranie skutočne viac ako priaznivé a drobný živnostník si svojho všestranného pomocníka môže zaobstarať aj bez úveru.

Minibagre do určitej miery dokážu konkurovať svojim väčším súrodencom. Záleží len na tom aké práce chcete vykonávať a na aké konkrétne podnikanie sa chcete orientovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *