Nepotrebujete na svoje podnikanie skutočnú kanceláriu? Tak využite virtuálnu

Internet nezvratne zmenil náš svet v toľkých smeroch, že sa to ani nedá spočítať. Vďaka internetu (okrem iného) vznikli nové profesie a aj mnohé staršie sa výrazne zmenili. Zoberte si už len to, koľko ľudí môže (aspoň teoreticky) pracovať z domu.

Mať sídlo spoločnosti na svojej domácej adrese nevyhovuje každému

A z domu je možné aj podnikať. Áno ak ste rozmýšľali nad založením s.r.o., aby ste mohli samostatne vykonávať niektorú z profesií, ku ktorej vám stačí len počítač a pripojenie na internet (programátor, grafik, atď.), vôbec sa nemusíte namáhať s hľadaním nejakých kancelárskych priestorov (aspoň v začiatkoch určite nie). Podnikať v takomto prípade môžete aj z domu.

Moment, ale akú adresu si zapísať ako sídlo spoločnosti? Teoreticky môžete mať ako sídlo zapísanú aj adresu vášho trvalého pobytu, ale rozumieme ak sa vám takéto riešenie nebude pozdávať.

Na jednej strane je to pre niekoho priveľké miešanie podnikania a súkromia a čo je (aspoň z hľadiska samotného podnikania) dôležitejšie, nepôsobí to príliš profesionálne na potenciálnych zákazníkov. Je tu však ešte jedno riešenie, ktorým je virtuálna kancelária.

Virtuálna kancelária je to, čo potrebujete

Prečo si vybrať ako sídlo výhodnú virtuálnu kanceláriu? Môžete takýmto spôsobom mať pre svoju s.r.o. sídlo aj na lukratívnej adrese v Bratislave a to len za pár eur mesačne. Je to neporovnateľne výhodnejšie ako skutočné priestory (obzvlášť, keď ich ani nepotrebujete).

Nemusíte mať ani obavy o zásielky, ktoré vám na takúto adresu prídu. Tie budú prijímané zamestnancami spoločnosti, ktorá vám virtuálnu kanceláriu bude prenajímať. Môžete si dohodnúť spôsob, akým chcete byť informovaný o prijatých zásielkach (telefonicky, cez SMS alebo email) a aj to, či vám majú byť prijaté zásielky preposielané na vami zvolenú adresu.

Zdroj obrázka:

Autor: cherryandbees / Stock.adobe.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *