Online hazard generuje miliardové zisky. Krízy mu pomáhajú.

Vo výhernom priemysle sa točia peniaze už od staroveku. Ale tak ako sa točia posledných osem rokov, ľudstvo ešte nezažilo. Bez internetu by to nešlo.

Určite sa nezačudujete, keď vám povieme, že online hazard vznikol takmer naraz s internetom – v prvej polovici devätdesiatych rokov. Spoločnosť Microgaming sídli na ostrovoch, má zápis v Guinessovej knihe rekordov (za výplatu výhry 17 milión eur jednému britskému vojakovi) a v súčasnosti vyvíja aj softvér pre virtuálnu realitu. Svetový objem online gamblingu je obrovský. V uplynulých rokoch stúpal. A v nasledujúcich rokoch bude stúpať ďalej. Krízy ako covid alebo dokonca vojny mu len pomáhajú.

Už vyše 90 výherných automatov na svete (slotové hry ak chcete) existujú len virtuálne. Je možné, že desatina užívateľov na internete práve teraz hrá nejakú hazardnú hru. Ak sme spomenuli ono šťastného vojaka, už ho prekonal istý Fín s výhrou asi 18 milión eur… na rozbitie Jackpotu mu stačilo len 30 minút. A bol to nováčik – napadla aj vám asociácia s rybačkou? Tam tiež naďabia na najväčšie ryby tí, čo držia prút prvýkrát v ruke. Opačný prípad sa stal v Taliansku. Chlapík vyhral 700 tisíc eur,, ale súd uznal, že sa stala počítačová chyba a výhru mu nikto nevyplatil.

Sociologické štatistiky hovoria o mužskom fenoméne. Osemdesiat percent hráčov sú jednoducho muži. Majú aj väčšie sklony stať sa závislými a zničiť si život. Najsilnejšou stávkujúcou skupinou sú muži vo veku 45 až 60 rokov, čo sa o iných online aktivitách nedá povedať. Čím mladší človek, tým väčšiu šancu má, že skončí na psychiatrii.

Hazardné hranie sa nepokúšajú vytlačiť zo svojho územia len niektoré slovenské mestá. V celom Monaku majú napríklad občania zakázané hrať. Takže v tých superluxusných kasínach z Jamesa Bonda pracujú iba ako zamestnanci (majú však dovolené hrať online a ako sme si povedali, online priemysel prevalcoval ten tradičný). Kasína na internete nepotrebujú krupiérov, barmanov ani upratovačky… a sú otvorené 24 hodín denne vrátane sviatkov (to je dôležité, lebo vôbec najväčšie obraty sú v predvianočnom období).

V niektorých ázijských krajinách platia na hazard plošné zákazy. Lenže viete – zákazy majú svoje výnimky. Čo by bolo dnes už čínske Macao bez hráčov? A v Južnej Kórey bol kedysi zakázaný akýkoľvek hazard s výnimkou konských dostihov. Je jasné, ako Kórejčania trávili svoj voľný čas. Výnimky a komplikované zákony môžu pôsobiť zvláštne, ako ukazujú napríklad USA, kde sa legislatíva zjednotila len nedávno. V polovici štátov sa hrať nemôže, v polovici môže s kopou regulácií – a indiánske rezervácie, tam tradičné zákony neplatia vôbec. Niektoré kmene sú preto dnes kmeňmi pasívnych milionárov.

Fakt číslo 6: Na niektorých miestach môžu občania hrať LEN online.

Na svete je aspoň jedno miesto, kde majú obyvatelia zakázané hrať hazardné hry osobne, no stále si môžu zahrať online. To miesto? Monako. Áno, Monako s očarujúcimi, svetoznámymi kasínami, ktoré sa objavujú vo filmoch o Jamesovi Bondovi. Zdá sa, že do tohto elegantného sveta sa dostanú iba turisti a superšpióni.

Fakt číslo 7: Môžete hrať online bez toho, aby ste minuli ani cent.

Mnoho online kasín ponúka demo hranie alebo úplne bezplatné hranie mnohých hier od automatov po karty. Napríklad The Phone Casino vám každý deň ponúka množstvo bezplatných zatočení na svojich automatoch. Pri hraní týmto spôsobom peniaze nevyhráte, ale ani ich nestratíte. Ak chcete zažiť kasíno bez rizika, toto je správna cesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *