Praktické doplnky do auta, ktoré využijete aj vy

Aj keď si kúpite moderné auto s množstvom prvkov výbavy, ktoré zvyšujú komfort počas jazdy, určite vám časom napadnú rôzne drobnosti, ktoré by vaše auto ešte vylepšili. A presne o takýchto veciach budeme teraz hovoriť.

Deflektory a zimné clony do masky

Začnime praktickými deflektormi. Na prvý pohľad sa zdá, že ich úlohou je dodať vozidlu o niečo športovejší vzhľad. To je síce pravda, ale ich hlavný zmysel spočíva niekde inde. Podporujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu v interiéri vozidla, takže aj v prípade jazdy s pootvorenými oknami počas dažďa, či hmly, sa vám okná nebudú zahmlievať.

Ďalší doplnok je veľmi aktuálny, keďže je určený do zimného obdobia. Ide o zimné clony do masky, ktoré zabraňujú ofukovaniu motora a chladiča. Motor sa tak rýchlejšie dostane na prevádzkovú teplotu. Zimné clony do masky využijú hlavne majitelia áut s dieselovými motormi, keďže tie sa zahrievajú podstatne dlhšie ako benzínové, čo okrem iného znamená, že auto začína neskoršie kúriť.

Gumené rohože, prípadne vaničky a plastové kryty prahov

Ďalším hlavne zimným doplnkom sú gumené rohože. Cez zimu totižto pravidelne nastupujeme do našich áut s mokrými topánkami, kvôli čomu máme mokré textilné koberčeky, ktoré sa naviac nemajú vplyvom nízkych teplôt kedy uschnúť. Gumeným rohožiam vlhkosť a voda nevadia a ich údržba je maximálne jednoduchá. Samozrejme, je možné ich využívať počas celého roka.

Podobné praktické vlastnosti ako gumené rohože poskytujú aj vaničky do kufra. Vyrábajú sa taktiež z gumy, prípadne z termoplastu. Chránia podlahu batožinového priestoru vášho auta, jednoducho sa čistia a udržiavajú a vďaka zvýšenému okraju nehrozí, že sa niečo vyleje z vaničky.

V neposlednom rade sú praktickými taktiež plastové kryty prahov. Chránia prahy auta pred poškodením pri nastupovaní a vystupovaní. A samozrejme, majú aj estetickú funkciu, keďže dobre vyzerajú.

Zdroj obrázka:

Autor: Potashev Aleksandr / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *