Výrobca mobilov, z ktorého ponuky si vyberie každý

Rozmýšľate nad kúpou nového mobilného telefónu, ale neviete sa rozhodnúť, ktorú značku si vybrať? A už vôbec si neviete rady pri výbere konkrétneho modelu?

Nový mobil? Ale ktorý? 

Asi žiadny z výdobytkov modernej doby sa nestal tak neoddeliteľnou súčasťou našich životov ako práve mobily. Nie nadarmo si väčšina z nás pri odchode z domu kontroluje okrem kľúčov a peňaženky (a momentálne aj respirátora, či certifikátu) aj to, či má pri sebe svoj mobil. Tie dnešné už dávno neslúžia len na telefonovanie alebo posielanie SMSiek, ale stali sa multifunkčnými zariadeniami, ktoré nám (aj keď s určitými kompromismi) nahrádzajú nielen fotoaparáty alebo počítače, ale už aj platobné karty.

O to ťažším sa stalo rozhodovanie pri výbere nového mobilu. Obzvlášť ak od mobilu očakávate rýchle reakcie pri akejkoľvek záťaží a chcete ho používať aj ako náhradu fotoaparátu. Asi prvým rozhodnutím, ktoré pri výbere nového mobilu musíte podstúpiť, je voľba operačného systému. Android alebo iOS?

Veľa muziky za málo peňazí

Neporovnateľne väčší výber je mobilov s Androidom. To síce znamená zložitejšie rozhodovanie pri výbere konkrétneho modelu, ale zároveň aj väčšiu variabilitu dizajnov a hlavne cenových kategórií.

Ak hľadáte dobre vybavený telefón, ktorý ale príliš nezaťaží váš rozpočet, pri žiadnej značke asi nenájdete lepší pomer cena/parametre ako pri mobiloch Xiaomi. Ponúkajú veľké množstvo modelov, medzi ktorými si takmer s istotou nájdete to pravé. Bez ohľadu nato aké parametre od svojho nového mobilu očakávate a koľko doň chcete investovať.

Pre lepšiu orientáciu v širokej ponuke mobilov Xiaomi poslúži delenie na dve základné modelové rady.  Lacnejšiu Redmi a drahšiu (a pochopiteľne lepšiu) Mi. Ďalej nasledujú číselné označenia, kde vyššie číslo znamená novší model. A potom už len rôzne prívlastky ako napríklad Lite alebo Pro, ktoré ako pri iných značkách, rozširujú verzie „výbavy“ pri konkrétnych modeloch.

Na prvý pohľad môže záplava mobilov od Xiaomi pôsobiť zmätočne, ale pochopiť vyššie spomínaný spôsob akým firma označuje svoje modely nieje vôbec zložité, takže sa ľahko dokážete zorientovať a nájsť si ten pravý mobil pre vás.

Zdroj obrázka:

Autor: Farknot Architect   / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *