Zvýšte hodnotu svojho domu pred predajom výmenou starého oplotenia za nové

Rozhodli ste sa, že nastal čas predať váš dom? Hľadáte toho správneho kupca, ktorý ocení nielen váš dom, ale aj jeho pozemok či okolie?

Každá užitočná a pozitívna úprava vášho majetku môže zvýšiť jeho cenu a vylepšiť jeho estetickú aj úžitkovú funkciu.

Keď chcete, aby bol budúci majiteľ so svojou kúpou spokojný, je veľmi dobré investovať do toho, čo prinesie želaný benefit jemu a rovnako aj vám.

A jednou z najlepších a najviditeľnejších úprav a zmien, ktoré môžete spraviť, je vymeniť staré plotové pletivo za nové.

Prečo investovať do nového oplotenia? Aké sú výhody moderných plotov?

Každé oplotenie spĺňa viacero dôležitých funkcií. Oddeľuje stavbu od okolitého prostredia, čím vytvára svojmu majiteľovi bezpečný, chránený a prívetivý priestor. Dôležitá je jeho účelovosť a trvácnosť, no tiež estetická funkcia, vďaka ktorej môže oplotenie krásne harmonizovať s prostredím alebo z neho naopak vyčnievať.

Moderné ploty disponujú dlhou životnosťou aj jednoduchou údržbovosťou, čo je ich obrovskou výhodou a prínosom. Kvalitné, pevné, trvácne a cenovo dostupné sú kovové ploty.

Čo môžete získať výmenou starého plotu za nový?

Pred predajom vášho domu je dobré zvážiť rôzne aspekty, vďaka ktorým môže byť vaša stavba a pozemok atraktívnejší a funkčnejší. Iste by ste boli radi, keby sa váš dom predal výhodne a s čo najväčšou spokojnosťou na oboch zúčastnených stranách.

Pri pohľade na váš starý plot vám napadne/ vám je jasné, že by bolo namieste ho zmodernizovať, aby bol účelnejší, a aby lahodil nielen vášmu oku a vkusu. Možností je viac a môžete použiť napríklad aj plastové pletivo.

Napokon, iste by nebolo prínosom, keby váš pozemok lemoval starý, možno už sem tam i deravý plot, ktorý by neplnil svoju úlohu tak, ako má.

Ako si ale zvoliť oplotenie, ktoré dokáže kvalitne nahradiť to predchádzajúce? Výmena pletiva a inštalácia.

Na oplotenie pozemku sa používajú rôzne druhy pletív. Najčastejšie používané je štvorhranné pletivo na plot, zvárané panely a zvárané pletivo v rolkách.

Štvorhranné pletivo:

  • pozinkované – vyrobené z žiarovo pozinkovaného drôtu. Je pevné, oderuvzdorné a má odolnosť voči korózii 8 až 10 rokov.
  • poplastované – vyrobené z pozinkovaného drôtu, ktorý je chránený vrstvou z PVC. Má mimoriadne vysokú životnosť, min.15 rokov a pôsobí upravene a vkusne. Jeho výhodou je, že ho netreba natierať.

Zvárané panely:

  • pozinkované – po zváraní žiarovo pozinkované. Zvary panela sú chránené pod vrstvou zinku, čím sa docielila vysoká odolnosť voči škrabancom a oderuvzdornosť. Sú odolné voči korózii cca 15 rokov.
  • poplastované – vyrobené z pozinkovaných drôtov pred zváraním. Obsah zinku je minimálne 40mg/m2. Druhá ochranná vrstva polyesteru je nanášaná elektrostaticky v hrúbke 100 mikrónov. Sú odolné voči korózii minimálne 20 rokov. Sú dostupné v mnohých farebných variantách a pôsobia esteticky.

Zvárané pletivo v rolkách:

  • vyrobené z žiarovo pozinkovaného drôtu, po zváraní elektrostaticky poplastované vysokoadhéznym polyetylénom. Jeho úprava je antikorózna.

Pre montáž oplotenia je dôležité brať do úvahy niektoré parametre, podľa ktorých sa oplotenie inštaluje. Sú to:

  • typ oplotenia
  • výška oplotenia
  • dĺžky jednotlivých strán
  • miesto montáže

Na čo sa zamerať pred výmenou oplotenia.

Pred tým, ako plot vymeníte, je dobré brať do úvahy niektoré dôležité veci, ktoré vám pri montáži môžu byť užitočné.

Mali by ste poznať napríklad miestne predpisy, prekontrolovať hranice svojho pozemku. Tým sa vyhnete tomu, aby ste nemuseli svoje oplotenie prerábať.

Okrem toho, aby ste dodržiavali hranice svojho pozemku, je potrebné dodržať aj určitú nariadenú výšku oplotenia.

Rovnako dôležité je vedieť, či je plot (alebo niektoré jeho časti) vašim majetkom, alebo už patria vášmu susedovi. V takom prípade by ste mali od suseda získať povolenie na manipuláciu s oplotením a jeho prestavbu.

Nech ste sa už rozhodli pre akýkoľvek typ oplotenia, ktorý nahradí to staré, veríme, že budete spokojný ako vy tak i budúci majiteľ vášho domu a pozemku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *