Ako sa starať o robotický vysávač?

Aj domácnosť sa pomaly automatizuje. Najprv prišli práčky, neskôr umývačky riadu, teraz sú na rade robotické vysávače. Všetky nové vymoženosti ľuďom šetria čas a umožňujú im voľné chvíle venovať príjemnejším činnostiam.

Ani robotické vysávače nie sú všemohúce a vyžadujú si určitú starostlivosť. Na čo by ste si teda mali dávať pozor.

Zberná nádoba sa sama nevysype

Po tom, ako robotický vysávač dopracuje a zaplní zbernú nádobu, vyčistite ju a nečistoty vysypte. Obyčajné vysávače majú len obmedzenú kapacitu a ani tie robotické nie sú žiadnou výnimkou. Samozrejme, zbernú nádobu nemusíte čistiť po každom vysávaní.

Nezabudnite čistiť filter

Vysávač nebude vysávať stopercentne, ak nebudete čistiť filter. Upchatý a špinavý filter znižuje účinok vysávania a kazí konečný efekt. Filter preto raz za čas z robotického vysávača vyberte a vyčistite ho kefou.

Vždy čisté senzory

Ako všetci vieme, senzory sú veľmi dôležité pre správny pohyb vysávača. Špinavé senzory môžu vysávaču brániť v pohybe aj v správnom fungovaní. Pravidelne teda vysávač umývajte navlhčenou handrou.

Aby kolieska jazdili

Robotický vysávač sa pohybuje vďaka upevneným kolieskam. Tie zbierajú nečistoty, mastnotu, textíliu či žuvačky zo zeme. Preto je nutné dbať aj na ich čistotu. Kolieska môžete čistiť handrou, kefou po obvode.

Rotačné kefky

Kefky sú obľúbeným miestom pre vlasy, nite a celé chumáče prachu. Aj tu zaveďte režim pravidelnosti. Kefy najlepšie vyčistite čistou vodou a holými rukami, žiadne ďalšie pomôcky vám netreba.

K robotickému vysávaču si môžete zaobstarať aj ďalších pomocníkov, s ktorými bude upratovanie zas o čosi ľahšie. Robotický umývač okien vám okná a sklenené povrchy vyčistí bez najmenšej asistencie. A s robotickou kosačkou bude váš trávnik vyzerať vždy upravene aj bez toho, aby ste trávili jeho kosením celé hodiny.