Magnet fishing – nový koníček?

Magnet fishing alebo lovenie vecí z vody pomocou magnetov je aktivita, ktorú len tak hocikto ešte neskúšal. Je tak najvyšší čas skúsiť to, v čom vlastne ten magnet fishing spočíva?

Keď sme boli malé deti, mnohých z nás lákalo lovenie rýb. Určite si spomínate na časy, keď ste chodili okolo nejakého jazera, rieky, rybníka alebo priehrady a obdivovali ste rybárov, ktorí netrpezlivo čakali na svoju korisť. Nie každý z nás však mal v rodine rybára, a tak sme sa buď museli uspokojiť s obyčajným pozeraním sa na iných rybárov alebo si chytanie rýb užiť nejako inak. A tak mnohí z nás mali doma umelé ryby s magnetom na ústach a udicu, na ktorej konci bol magnet, pomocou ktorej sme tie umelé ryby lovili z nejakého vedra. To by sa dalo nazvať ako magnet fishing. Bola to však iba obyčajná hra, ktorá po krátkom čase asi všetkých omrzela. Chýbalo jej totiž vzrušenie z niečoho nového, nepoznaného, tak ako pri skutočnom chytaní rýb. Načo však loviť ryby, keď z dna vodných plôch sa dajú vyloviť oveľa zaujímavejšie veci? Áno, blížime sa k tomu, čo je to naozajstný magnet fishing.

Poklady chodia po dnách

Auto, motorka, traktor, časti lietadla, lode, kusy kovov rôzneho pôvodu, mince… To všetko a ešte omnoho viac sa dá nájsť na dne vodných plôch. Či už je to dno mora, rieky, rybníka, priehrady, je to jedno, skutočné poklady nájdete všade. Keď vám totiž niečo kovové padne na dno, zvyčajne to chtiac-nechtiac musíte nechať tak, lebo to nemáte ako získať späť. Zvyčajne preto, lebo nemáte poriadny magnet. To je príležitosť pre lovcov vodných pokladov. Tí však potrebujú poriadny magnet pre lovcov pokladov. A práve taký nájdete v ponuke spoločnosti Unimagnet. Na výber máte z troch možností. Prvou a druhou možnosťou sú magnety M-9 a M-10, ktoré dokážu zdvihnúť závažie 135 a 198 kilogramov. To väčšine ľudí postačuje, skutočný magnet pre lovcov pokladov je však model F300. Ten má na rozdiel od magnetov M-9 a M10 magnetickú silu z oboch strán, a to až 310 kilogramov. Tak nečakajte, vydajte sa na vodný lov aj vy!