Microsoft odstráni viac ako 1500 “zavádzajúcich” aplikácií z Windows Store

V ekosystéme Windows aplikácií je stále veľa práce, a to nie len na podmienkach pridávania aplikácií. Microsoft dnes oznámil, že zvyšuje svoje úsilie aby sa ubezpečil že sú aplikácie pomenované a opísané tak, aby neboli zavádzajúce.

Požiadavky na certifikát aplikácií pre Windows Store boli preto aktualizované aby zaviedli politiku pomenovaní ktoré je “čisté a presne odráža funkčnosť aplikácie”. Aplikácie by tiež mali byť zaradené do kategórií podľa ich funkcií a účelu, ikonky by mali byť odlišné od ostatných aplikácií, aby sa predišlo zmäteniu užívateľa.

Microsoft musel vykonať priezkum Windows Store, aby zistil či sú podmienky dodržiavané. To viedlo k odstráneniu viac než 1 500 aplikácií, pokiaľ išlo o platenú aplikáciu ktorú si užívatelia kúpili omylom práve kvôli zavádzajúcemu názvu či popisu, spoločnosť ich odškodní.

Aktualizované podmienky sa začali aplikovať na všetky nové aplikácie a existujúce aplikácie aktualizujú svoje popisky či názvy. Aktualizácia sa týka Windows Store, ale aj Windows Phone Store, tvrdí Microsoft.