Najlepšie fotoaparáty za rozumnú cenu

Lacné fotoaparáty síce neponúkajú vysokú kvalitu snímkov, ale majú jednoduché ovládanie a vďaka tomu sú vhodné aj pre začiatočníkov. Navyše majú malé rozmery a hmotnosť,  hravo sa vojdú do každého vrecka a môžu tak byť vždy po ruke. Väčšina fotoaparátov disponuje optickou stabilizáciou obrazu a niektoré modely ponúkajú veľký zoom.

Pri výbere sa riaďte správnou voľbou optického zoomu. Dôležitý je rýchly štart prístroja a krátka doba pre zachytenie snímku. Zamerajte sa na fotoaparáty so stabilizáciou obrazu.

Z tejto kategórie jednoznačne vyniká značka Canon, konkrétne model Canon PowerShot SX 610 HS. Tento model možno zakúpiť už od 117 eur. Ponúka objektív s 18 násobným optickým zoomom. Obrazový senzor má CMOS má efektívne rozlíšenie 20,2 Mpx a ponúka vytvorenie snímku v rozlíšení až 5184 x 3888 bodov a video dokáže zaznamenať v rozlíšení 1920 x 1080 bodov. Fotoaparát je vybavený bezdrôtovým adaptérom Wi-fi a v zadnej časti je trojpalcový displej. Snímky a videozáznamy sa ukladajú na pamäťovú kartu SD/ SDHC/ SDXC. Citlivosť ISO je možné nastaviť do hodnoty 3200. Pri vyšších hodnotách ISO sa ale na snímkoch prejavuje šum. Rozmery sú 105 x 61 x 27 mm a hmotnosť je 191 gramov.

Plusy

+ 18 násobný zoom

+ optická stabilizácia obrazu

+ vysoké rozlíšenie videa

+ adaptér Wi-fi

 

Mínusy

– pri vyšších hodnotách ISO sa prejavuje šum