Praktické autodoplnky, ktoré zlepšia dizajn áut

Aj keď Slovensko je označované za automobilovú veľmoc, na slovenských cestách jazdí viac jazdených áut ako nových. Najmä cenová dostupnosť je výhodou jazdených áut a práve z tohto dôvodu ich Slováci uprednostňujú viac ako nové autá.

Každý z nás si prirodzene chce skrášliť auto. Pri nových stačí vybrať bohatšiu autovýbavu, no pri tých starších musíme vyberať praktické autodoplnky, ktoré zlepšia dizajn áut.

Aké praktické autodoplnky by mohli zlepšiť dizajn vášho auta?

Deflektory okien

Protiprievanové lišty, známejšie pod názvom deflektory okien, sú praktickým autodoplnkom, ktorý zlepší dizajn áut. Autá budú vyzerať športovejšie. Tento autodoplnok ocenia tí, ktorí majú radi prirodzenú cirkuláciu vzduchu a nie sú zástancami klimatizácií. V prípade, že si spolujazdci budú chcieť zapáliť cigaretu v aute, deflektory umožnia vetrať, no zároveň chránia všetkých v aute pred prefúknutím.

Deflektory okien vždy vyberajte podľa typu a značky auta. Deflektory musia byť presne určené na váš model, ročník a značku auta.

Deflektor prednej kapoty

Okrem deflektorov okien vám odporúčame zaobstarať na svoje auto praktický deflektor prednej kapoty. Deflektor prednej kapoty výrazne zmení vzhľad prednej kapoty. Jeho úlohou je chrániť prednú kapotu od poškodenia laku malými kamienkami a inými nečistotami. Vďaka prúdeniu vzduchu dokážu dokonca odpudzovať hmyz a rôzne nečistoty z kapoty. Neraz po návrate domov vidíme, aké špinavé máme predné kapoty. Deflektory ale chránia kapoty pred nečistotami a špinou.

Okrem deflektorov okien a deflektorov prednej kapoty, ktoré sú snáď najužitočnejšími autodoplnkami, odporúčame kúpiť nové koberčeky do auta, luxusné vône do auta a samozrejme aj gumené rohože spolu s protišmykovými vaničkami do kufra.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  Potashev Aleksandr / Shutterstock.com