Projektanti kreslite rýchlo a jednoducho ako na AutoCAD-e, len za výhodnejšiu cenu

Počítačom podporovaný program na kreslenie – AutoCAD je inovatívny softvér pre navrhovanie technických projektov. Poslednú dobu však veľkú popularitu získavajú aj dostupné alternatívy, ktoré dosahujú významné postavenie na trhu pre účelné nástroje, šetrenie času a v neposlednom rade úsporu financií. Ako ešte dokážu moderné náhrady za „veľký“ AutoCAD pomôcť vo svete technického kreslenia?

Kedy a ako vznikli prvé CAD programy?

Hoci dnešný AutoCAD disponuje rozsiahlou funkcionalitou, prvé prototypy mali pomerne prostý princíp fungovania. Kvôli tejto skutočnosti sa návrhy vytvárali komplikovane, keďže jednoduchý systém neposkytoval priestor na komplexnejšie projekty. Stolové počítače tiež neboli v minulosti bežnou záležitosťou a investovali do nich len najväčšie svetové spoločnosti, napríklad automobilového alebo leteckého priemyslu. V priebehu rokov sa však CAD programy zdokonalili a ďalšie verzie priniesli zaujímavé vylepšenia, vďaka ktorým si novodobý program na technické kreslenie udržiava vysokú popularitu.

Súčasný AutoCAD poskytuje moderné používateľské rozhranie so zabudovanou knižnicou plnou nástrojov. S dostatočnými znalosťami sa môže každý podujať na navrhovanie projektov, ktoré sa neskôr zrealizujú. V 2D CAD vytvoríte užitočné dvojrozmerné náčrty za krátky čas a v prípade potreby ich neskôr viete prerobiť na 3D modely s vizualizáciou „živšieho“ charakteru.

CAD programy a cena: Sú alternatívy cenovo dostupnejšie?

Je nepochybne rozumné spoznať cenové rozhranie programov na technické kreslenie, aby ste sa pri kúpe mohli správne rozhodnúť. Medzi známe alternatívy za AutoCAD LT patria rôzne produkty a balíky služieb od GS SOFT – výhradného distribútora GstarCAD programov. S program GstarCAD Standard získate neobmedzený priestor pre kreslenie akýchkoľvek 2D technických výkresov. Multijazyková doživotná licencia pre jedného užívateľa predstavuje jednorazovú investíciu o výške 525 až 575 eur. V porovnaní s AutoCAD-om ide o výhodnejšiu možnosť, keďže práve cena oficiálneho AutoCAD-u sa môže vyšplhať aj do výšky 2000 eur ročne.

Verzia GstarCAD Professional je síce o niečo drahšia, no stále cenovo výhodnejšia. Suma predstavuje 700 až 775 eur. GstarCAD programy sú tiež kompatibilné s rôznymi nadstavbami. Rozdielne priemyselné odvetvia (architektúra, stavebníctvo, elektroinštalácie a ďalšie) tak môžu uvažovať o zaobstaraní príslušnej nadstavby. Cena tejto doplnkovej aplikácie sa pohybuje v závislosti od parametrov konkrétnej verzie –  od 260 do približne 1100 eur. Názvy nadstavieb vychádzajú z typu pracovného oboru:

  • CADprofi Architectural
  • CADprofi Mechanical
  • CADprofi HVAC & Piping
  • CADprofi Electrical a iné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *