Vyberte si tie správne tonery do tlačiarní

Väčšina z nás si ešte pamätá na časy, kedy sme si potrebné dokumenty, ktoré sme chceli vytlačiť na papier, museli ísť dať vytlačiť do copy centier, do tlačiarní, v ktorých meste fungovalo pár. Dnes je situácia už úplne iná. Vďačíme za to najmä cenovo dostupným tlačiarniam.

Ak chceme, aby tlačiarne plnohodnotne fungovali, mali by sme kupovať kvalitné tonery. Môže sa zdať, že práve dobrá dostupnosť tonerov nám výber uľahčí, opak je ale pravdou.

Ako si vybrať tie správne tonery do tlačiarní?

Akú tlačiareň máme?

V prvom rade je potrebné vedieť, akú tlačiareň máte. V súčasnosti sú najpredávanejšími tlačiarňami laserové tlačiarne a atramentové tlačiarne. Čo sa týka značiek, výber je podstatne väčší. Skôr, ako si objednáte nové tonery, zistite si akú tlačiareň máte a akú značku tlačiarne máte. Na základe toho budete vedieť, aké tonery máte kúpiť.

Ak máte doma tlačiareň Konica Minolta, pochopiteľne budete potrebovať tonery Konica Minolta.

Originálne tonery

Ako s prvými tonermi sa pravdepodobne stretnete s originálnymi tonermi. Jedná sa o najkvalitnejšie tonery predávané na našom trhu, no ich najväčším problémom sú vysoké ceny.  Ich výrobcovia totiž vyrábajú aj tlačiarne. Pri týchto toneroch musíte počítať s tým, že si zaplatíte aj za značku. Sú najdrahšie, ale zase sú aj najkvalitnejšie.

Kompatibilné tonery

Ak si chcete kúpiť kvalitné tonery do tlačiarne a zároveň nechcete platiť zbytočne za značku, uprednostňujte kvalitné kompatibilné tonery. Kvalitou sa podobajú tým originálnym, len rozdiel je v tom, že ich nevyrábajú renomované firmy ako v prípade originálnych tonerov.

Sú najpredávanejšie práve kvôli prijateľnej cene a vysokej kvalite.

Renovované tonery

Jedná sa o tonery, ktoré majú najnižšiu kvalitu, avšak sú vhodné najmä do domácností, kde nie je potrebná vysoká kvalita tlače a netlačí sa v nej až tak často ako vo firemných kanceláriách. Sú to vlastne tonery, ktorých kazety boli znovu naplnené novým tonerovým práškom.

Majú najnižšiu cenu zo všetkých, ktoré sme si to spomínali. Kvalitou sa však vôbec nedajú porovnávať s dobrými kompatibilnými a nie to ešte originálnymi tonermi.